Jan-rapowanie, Albo Inaczej i The Dumplings na najciekawszym miejskim sylwestrze w kraju

Zobacz również:Tymoteusz Puchacz: Mam w szufladzie sporo nowych utworów. Jak puszczam moim ziomalom, mówią „wow, to będzie sztos” (WYWIAD)
mesjustyna.jpg
fot. Tomek Karwiński

Propsujemy Kraków za to, że od roku udowadnia, że sylwester po polsku nie musi kojarzyć się z biesiadą i przaśnymi hitami typu Miłość w Zakopanem. Nawet jeśli do Zakopanego nie jest aż tak daleko.

Bo co to jest te 109 kilometrów... Kraków znowu proponuje bardzo ciekawego Sylwestra, na który - i to piszemy bez cienia przesady - możecie spokojnie pójść nawet z bardzo starszą rodziną.

W końcu seniorzy rodu doskonale kojarzą Krystynę Prońko czy Andrzeja Dąbrowskiego, a ci nestorzy polskiej muzyki pojawią się na scenie w projekcie Albo Inaczej, o którego powstaniu napisaliśmy swego czasu obszerny reportaż. Obok nich - Piotr Zioła, Ralph Kamiński, Te-Tris, Paulina Przybysz, Ten Typ Mes... All-star game pełną gębą.

Jest z Krakowa, zagra w Krakowie - wszystko się zgadza. Nasz redakcyjny kolega Jan-rapowanie przyciągnie pod scenę przede wszystkim młodsze audytorium. Swoją drogą nie wiemy, czy pamiętacie, ale pierwszego wywiadu Janek udzielił właśnie nam. Tytuł okazał się proroczy.

Trochę smutno, bo widzimy ich na trasie ostatni raz przed długą przerwą. Tym bardziej warto wybrać się do Krakowa na koncert The Dumplings, zwłaszcza, że - jak cały Sylwester Miejski - jest za free. Widzimy się?

Co myślisz o tym artykule?

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.