Nadchodzi koniec ,,Obecności”. Wiemy, kiedy wyjdzie ostatnia część

The-Conjuring.jpg
Fot. Screen z filmu "Obecnosc"

Ostatnia część Obecności to jednak niejedyny horror, który wtedy wejdzie w kinach.

5 września przyszłego roku to data, którą wyznaczyło studio odpowiedzialne za film, czyli Warner Bros. Reżyserem ostatniej części będzie Michael Chaves, który odpowiadał już za kilka produkcji z uniwersum, w tym najnowszą Zakonnicę i poprzednią Obecność 3: Na rozkaz Diabła.

Co ciekawe w tym samym czasie do kin wejdzie też kolejna część innej słynnej horrorowej serii, Naznaczony 6. Wspólny mianownik obu filmów to ich główny aktor – Patrick Wilson.

Co dalej z Uniwersum?

Kiedy w 2013 roku James Wan tworzył pierwszą Obecność, nie spodziewał się, że daje początek całemu honorowemu uniwersum. Dla tych, którzy nie wiedzą: Obecność, Annabelle, Zakonnica i Topielisko dzieją się w jednym świecie i większość z nich przecina się historiami.

Wan zbudował więc prawdziwe horrorowe imperium, które finansowo nie odbiega od sukcesów takich gigantów jak Piraci z Karaibów czy Indiana Jones, zarabiając ze wszystkich filmów około 2,1 miliarda dolarów.

Najnowszym filmem z tego świata jest zeszłoroczna Zakonnica II. Pomimo nienajlepszych recenzji, horror zdołał zarobić prawie 270 milionów dolarów przy budżecie na poziomie 40 milionów. Póki co, poza nadchodząca ostatnią Obecnością nie mamy informacji na temat nowych produkcji z uniwersum.

Zapracowany Patrick Wilson

We wrześniu przyszłego roku Wilson będzie miał sporo na głowie. Prawie jednocześnie wyjdzie ostatnia Obecność i szósta część Naznaczonego. W obu seriach 51-latek obsadza główne role: w pierwszym wcielając się w badacza zjawisk paranormalnych Eda Warrena, w drugim prześladowanego przez demony ojca i głowę rodziny, Josha Lamberta.

Sprawdź także:

Nowa część klasyka! ,,Diabeł ubiera się u Prady” doczeka się kontynuacji

18 filmów i seriali postapo, które trzeba znać (część 1)

18 filmów i seriali postapo, które trzeba znać (część 2)

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz