Only in Warsaw, only Mes - Ten Typ Mes zapowiada nową płytę singlem w formie NFT

Zobacz również:Pięć lat temu Leh wydał swój debiutancki album. Wspominamy go z Mesem, Stasiakiem, Madą i Młodym Skrubolem
outtake-6.JPG
fot. Aleksandra Zborowska

Mes powraca z singlem z nadchodzącej płyty i jako pierwszy mainstreamowy muzyk w Polsce wykorzystuje do tego technologię NFT.

Numer Only in Warsaw, wyprodukowany przez Atutowego, jest już dostępny na streamingach. To lekki kawałek, będący pocztówką ze stolicy widzianej oczami rapera - zarówno z pandemicznej rzeczywistości, jak i czasów sprzed koronawirusa.

Wraz z premierą singla ruszyła aukcja utworu wystawionego jako token na stronie foundation.app, która potrwa przez 24 godziny od pierwszego zalicytowania. W ramach zapowiedzi nadchodzącego albumu, Ten Typ Mes nawiązał współpracę z ilustratorem, Marcinem Szambelanem, który namówił go na stworzenie NFT. Wyjątkowy token przebił już 200 dolarów, a minęły jedynie dwie godziny od początku licytacji.

Token jest tylko jeden (sic!), a czy/ile razy zmieni właściciela – przekonamy się wkrótce. NFT zrewolucjonizowały już rynek sztuk wizualnych; jak będzie na styku muzyki i grafiki? Kombinujcie na foundation.app. NFT okołomuzyczne wypuścili niedawno Aphex Twin, Azaelia Banks czy Snoop Dogg. W analogowym skrócie: to tak, jakby singiel ukazał się na jednym, unikatowym winylu – czytamy w opisie singla. O projekcie opowiedział także w audycji ZPT Michała Kempy i Artura Kurasińskiego.

Jak na razie nie znamy szczegółów nadchodzącego wydawnictwa Mesa, ale informacja podana na stronie foundation.app potwierdza, że krążek ukaże się jesienią nakładem jego wytwórni alkopoligamia.com.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.