Otsochodzi wraca do korzeni, Koza prowokuje, Ero jednak nagrywa… Podsumowujemy ostatnie #Hot16Challenge2

Zobacz również:20 naszych ulubionych letniaków w historii polskiego rapu. Część pierwsza
Otsochodzi-YouTube.jpg

Poniedziałkowe gradobicie nagrań dawało nadzieję, że #Hot16Challenge2 weszło już na najwyższe obroty. Wczoraj pod tym względem nie było równie spektakularnie, ale wciąż nie brakowało zarówno naprawdę gorących szesnastek, jak kontrowersji i freaków.

Nie chcę przyzwyczajać słuchaczy do konkretnej stylistyki. Zależy mi na tym, żeby unikać nudy. Chcę zaskakiwać siebie i innych - mówił nam dwa lata temu Młody Jan i faktycznie realizuje tę dewizę. Jeszcze niedawno w Warsaw Local Boy nawiązywał do estetyki slowthaia, a w ramach wczorajszego wykonania powraca do czasów 7 i Slamu.

Swoim wcześniejszym zapowiedziom zaprzeczył Ero... i bardzo dobrze. Reprezentant JWP deklarował, że nie weźmie udziału w akcji, ale okazało się, że był to z jego strony tylko żart. Ostatecznie wjechał na pełnej ze słowami Dobra stulić pyskjednak przemówi panicz jak antyterroryści do mieszkań chuliganów na Śląsku.

Powrót do przeszłości zaaranżował Łysonżi. Jego szesnastka to stuprocentowy follow-up do kawałka Moje życie mój syfnagranego w 2009 roku ze Smarkiem.

Numer 23 w naszym zestawieniu 50 najbardziej zwariowanych postaci w historii polskiego rapu, czyli Koza, przygotował z kolei wsobną i erudycyjną zwrotkę, ale też nie byłby sobą, gdyby przy okazji nie włożył kija w mrowisko. - #Hot16Challenge2 to akcja polegająca na porównywaniu sobie rapowych siusiaków, ocieplaniu wizerunku Solara i jaraniu się tym, co Filip Szcześniak obejrzał ostatnio na Netflixie - w ten sposób opisał swoje dzieło.

Ale to i tak żadna kontrowersja przy tym, że Sarius i Kukon dołączyli do movementu, równocześnie podważając zagrożenie epidemiczne. W kolejce czekają już nominowani Kali i Tau, więc ciąg dalszy prawdopodobnie nastąpi.

Wyświetl ten post na Instagramie.mustang z dzikiej doliny, nie z chińskiej fabryki https://www.ratujemyzwierzaki.pl/razem-mamy-wielka-moc-zbiorka-na-jedzenie-dla-ocalonych-koniPost udostępniony przez Kukon (@kukonogf) Maj 5, 2020 o 9:41 PDT

Tymczasem dla uspokojenia nastrojów - przed państwem Sentino, pokazujący dominację genetyczną, he he.

Wyświetl ten post na Instagramie.#hotsixteenchallenge #hot16challenge @diho_gm2l @wojteksokol 🔥🔥🔥 pozdro @quebahombre @tacohemingway ❄️🔫Post udostępniony przez #sicarios ☠️😇 (@sentinobln) Maj 5, 2020 o 1:35 PDT

Ostatnie kilkanaście godzin przyniosło także nagrywki od m.in. Okiego, Kizo, PlanBe, Smolastego, Frostiego, Jodymłodego skinny'egoJanusza WalczukaKuqe 2115.

Spoza środowiska hip-hopowego mamy Paulinę Przybysz, która postawiła jednak na rapową formułę niczym na Białym Tunelu (do tego nominowała Little Simz) oraz Pawła Domagałę w klimacie znanym z jego płyty 1984.

Wciąż mocno trzyma się sekcja freakowa, którą w dzisiejszym odcinku reprezentuje... Zbigniew Stonoga. A skoro pojawił się tutaj Zbigniew Stonoga to znak, że najwyższy czas zwijać majdan.

Podziel się lub zapisz
Redakcja newonce
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.