Piosenka, przy której ludzie mówią o swoich zaburzeniach

Zobacz również:Wałęsa, Kwaśniewski, Kaczyński, Komorowski, Duda… Jak wyglądały wybory prezydenckie od 1990 roku?
adaś. / @yourfavouriteadam
adaś. / @yourfavouriteadam / mat. pras.

To miało być osobiste wyznanie i lekka hiperbola. Ale okazało się, że napisana przez tiktokera dwuminutowa piosenka stała się dla tysięcy młodych osób inspiracją do rozmowy o własnych problemach psychicznych.

Adam na co dzień na swoim TikToku, jako @yourfavouriteadam przez długi czas wrzucał eklektyczne treści – czasem abstrakcyjne, czasem poświęcone konkretnym i ważnym tematom. Od maja zaczął zajmować się przede wszystkim weryfikacją działań popularnych influencerów i tropieniem scamów, których się dopuścili. Jego nagrania prowadziły do przeprosin oraz prób zadośćuczynienia. Ale zdarzają się także odwrotne reakcje. Jedna z agencji influencerskich w trosce o swoją podopieczną zaczęła grozić pozwem za rzekome pomówienie, a korespondujące pismo wysłała za pomocą Instagrama.

Podziel się lub zapisz
W muzycznym świecie szuka ciekawych dźwięków, ale też wyróżniających się idei – niezależnie od gatunku. Bo najważniejszy jest dla niego ludzki aspekt sztuki. Zajmuje się także kulturą internetu i zajawkami, które można określić jako nerdowskie. Wcześniej jego teksty publikowały m.in. „Aktivist”, „K Mag”, Poptown czy „Art & Business”.
Komentarze 0