Rapowy Top Wszech Czasów vol. 3: swoje ulubione utwory wybiera Karina Lachmirowicz

Zobacz również:Razem z newonce.sport wybraliśmy koszulki piłkarskie, za którymi kryją się ciekawe historie
Rapper Missy Elliott, whose album "Miss E...So Addictive" is
fot. James Keivom/NY Daily News Archive via Getty Images

Kolejna odsłona Rapowego Topu Wszech Czasów startuje za niecały tydzień. Wyniki waszego głosowania poznamy podczas corocznej audycji na antenie newonce.radio.

Przypominamy, że top 50 możecie wybrać spośród ponad 500 kawałków, które znajdziecie tutaj. Swoją dychę wybrał już Marek Fall, teraz czas na propozycje od Kariny Lachmirowicz. Kolejność utworów jest przypadkowa.

1
Childish Gambino - This Is America

Redbone to pewniak, ale 31 grudnia na antenie newonce.radio powinien polecieć także ten numer Donalda Glovera, bo trudno wskazać drugi muzyczny portret Ameryki tak naszpikowany symbolami nawiązującymi do ostatnich wydarzeń. Opus magnum wszechstronnego artysty i jeden z najbardziej przejmujących teledysków poprzedniej dekady.

2
Eve - Who’s That Girl

Tak brzmi Hot Girl Summer lat 2000. Who's that girl? Eve's that girl!

3
FKA twigs ft. Future - holy terrain

Nie zapominajmy o FKA (Ewce?) twigs i jej znakomitym albumie MAGDALENE, którego jednym z największych highlightów jest właśnie holy terrain.

4
Juice WRLD - Lucid Dreams

Z kategorii raperów, których pożegnaliśmy przedwcześnie - przełomowy singiel Juice’a WRLD to książkowy przykład tego, jak wykręcić emo rapowy hit, który zasługuje na określenie instant classic.

5
Coolio - Gangsta’s Paradise

Wierzcie lub nie, ale ten kawałek w tym roku skończył 25 lat i - oprócz tego, że to rapowy klasyk - to kolejny powód, żeby znalazł się w tegorocznej topce.

6
Travis Scott - Antidote

Niewielu raperów wzbudza tak skrajne emocje, jak Travis, ale chyba co do tego będziemy zgodni: Antidote to jeden z jego najlepszych numerów. TĘSKNIĘZASTARYMTRAVISEM

7
Missy Elliott - Work It

Za innowacyjność, poczucie humoru, odważne wersy - Misdemeanor is here. A gdyby się tu nie znalazła, mogłaby za to niedopatrzenie spuścić komuś łomot.

8
Skepta - Shutdown

Jeszcze szybki skok do UK i powrót do ponadczasowego bangera: Trussssst me daddy!

9
Denzel Curry - Ricky

Introspekcyjny, zaraźliwy numer Denzela, w którym przenosi słuchaczy do czasów dzieciństwa i początków kariery, odkrywając przed nimi, jak jego środowisko wpłynęła na to, kim został. A został jednym z najlepszych technicznie - choć nadal trochę niedocenionych - raperów na świecie.

10
J. Cole - Wet Dreamz

Najlepszy krążek J. Cole’a? 2014 Forest Hills Drive. Najlepszy numer? Wet Dreamz, czyli rapowe wyznanie z młodzieńczych lat.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.