Rewolucja na rynku transmisji sportowych: giganci technologiczni właśnie przejmują grę

Zobacz również:Afera w świecie gamingu - twórcy Fortnite idą na noże z Apple. O co poszło?
NFLMLS ART

Why Big Tech Is Making a Big Play for Live Sports. Tak The New York Times zatytułował niedawno depeszę z wyścigu o pakiet Sunday Ticket rozgrywek futbolu amerykańskiego NFL. Prawa zgarnie prawdopodobnie Apple, wykładając trzy miliardy dolarów rocznie. I to robi wrażenie tym bardziej, że wcześniej za podobną kwotę kupiło dekadę ligi piłkarskiej MLS.

Dziennikarze Timesa przypominają, jak dyrektor generalny Netfliksa – Reed Hastings chodził i rozpowiadał, że nie będzie u niego miejsca na transmisje sportowe czy newsy, służące najczęściej jednokrotnemu użytkowi. Ale w realiach wojny o subskrybentów i notowania giełdowe, najwyraźniej nie ma miejsca na sceptycyzm i wahanie. Stąd rewolucja, jakiej nie było odkąd dwie dekady temu do gry wkroczyły kablówki. Te same, którym teraz bije dzwon.

Podziel się lub zapisz
Senior editor w newonce.net. Jest związany z redakcją od 2015 roku i będzie stał na jej straży do samego końca – swojego lub jej. Na antenie newonce.radio prowadzi audycję „The Fall”. Ma na koncie publikacje w m.in. „Machinie”, „Dzienniku”, „K Magu”,„Exklusivie” i na Onecie.
Komentarze 0