Serial na podstawie skandalizującej książki "My, dzieci z dworca ZOO" jest gotowy. Premiera wkrótce!

Zobacz również:Androidy wychowujące dzieci, Rambo i dystans społeczny w wersji komediowej. Oto wrześniowe premiery na HBO GO
My, dzieci z dworca Zoo
HBO

Wspomnienia Christiane F. dokumentujące falę narkomanii wśród berlińskich nastolatków w latach siedemdziesiątych to jedna z najbardziej szokujących książek ever. Światowy bestseller w 1981 roku doczekał się pełnometrażowej ekranizacji - cztery dekady później przychodzi czas na serial.

Stacja w dzielnicy Charlottenburg, heroina, prostytucja, zagubione dzieciaki... Pomimo upływu czasu - zapisy rozmów z młodą narkomanką opublikowane w książce My, dzieci z dworca ZOO wciąż robią piorunujące wrażenia. Ponura historia po raz kolejny odbije się szerokim echem wraz z premierą serialowej adaptacji, co nastąpi jeszcze w lutym. Wszystkie osiem odcinków produkcji pojawi się na HBO GO w przyszłą sobotę.

- Christiane, Stella, Babsi, Axel, Michi i Benno poznają się podczas undergroundowych imprez w pełnych narkotyków berlińskich klubach. Są silni, odważni i wiodą szalone życie w raju, który początkowo wydaje im się być feerią kolorów, brawury i ekscytacji. Centralną postacią i osią dla całej grupy jest Christiane, na życiu której ogromne piętno odcisnęło rozstanie jej rodziców. Dziewczyna ucieka z domu, by odnaleźć się w niezwykle kuszącym alternatywnym świecie. Zacieśniające się z biegiem czasu więzi między nastolatkami sprawiają, że członkowie grupy w hedonistycznych uniesieniach szukają kolejnych dreszczy emocji, przeżywając pełne euforii wzloty i mroczne, niebezpieczne wręcz, upadki. Podczas gdy ich życie i związki na zmianę rozwijają się i rozpadają, ich własne traumy wciągają ich w wir, z którego nie każdy jest w stanie uciec - czytamy w informacji prasowej. Teaser daje z kolei nadzieję, że może to być rzecz z poziomu Trainspotting? Oby!

Książka My, dzieci z dworca ZOO rozeszła się na całym świecie w pięciomilionowym nakładzie. Podobnie jak film Uliego Edela jest czymś kultowym dla niejednego pokolenia. Na twórcach nowej wersji spoczywa więc ogromna presja. Weryfikacja - 27 lutego.

My, dzieci z dworca Zoo.jpg

W głównych rolach wystąpią: Jana McKinnon jako Christiane, Michelangelo Fortuzzi jako Benno, Lea Drinda jako Babsi, Lena Urzendowsky jako Stella, Jeremias Meyer jako Axel oraz Bruno Alexander jako Michi. Za kamerą stanął Philipp Kadelbach.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.