Sprzedano bluzę za 19 000 funtów. Właściciel... nigdy nie będzie mógł jej założyć

Zobacz również:Jak wesprzeć polski streetwear podczas pandemii? Kupić coś od krajowych brandów!
overpriced.jpg

Ile zapłacilibyście za taką hoodie? W świecie NFT padł właśnie nowy rekord.

Po wirtualnych sneakersach, stworzonych we współpracy Fewociousa z marką RTFKT Studios i wyprzedanych w siedem minut za ponad 2 miliony funtów, przyszła pora na kolejną gigantyczną aukcję modową.

Overpriced, założona na początku tego roku marka odzieżowa, wystawiła na blockparty.co czarne hoodie z grafiką przypominającą kod QR i neonowym napisem Fuck you(r) money. Zdigitalizowana bluza została sprzedana anonimowemu licytującemu za… 19 tysięcy funtów.

Współzałożyciel brandu, Leighton James, przyznał w rozmowie z Hypebeast, że chce stworzyć kryptograficzną modę opartą na sztuce, która kwestionuje koncepcję luksusowych itemów. Overpriced uznawana jest za pierwszą na świecie markę modową, która od początku wykorzystuje technologię NFT.

Brand pracuje aktualnie nad opatentowaniem kodu, który poprzez zeskanowanie umożliwi noszenie, uwierzytelnianie i pokazywanie cyfrowego tokena publicznie. Tym sposobem, jeżeli bluza zostanie zgubiona, skradziona, uszkodzona lub sprzedana, kod może zostać unieważniony, a nowy produkt zostanie wysłany na wybrany adres właściciela.

W ramach najnowszej kolekcji Overpriced planuje wypuścić w sumie 25 NFT połączonych z fizycznymi produktami. Dziesięć niewymienialnych tokenów zostanie sprzedanych na aukcjach, a reszta trafi do influencerów.

Czy to początek modowej rewolucji? Zdecydowanie - stale rosnący trend NFT sprawia, że wartość odzieży coraz częściej przenosi się do wirtualnego świata, a nie dotyczy jedynie jej fizycznego posiadania. A poza tym taka bluza przynajmniej nie puści koloru w praniu.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.