Takiego collabu jeszcze u nas nie było! Sokół i Fasolki z występem na żywo w newonce.radio

Zobacz również:Razem z newonce.sport wybraliśmy koszulki piłkarskie, za którymi kryją się ciekawe historie
sokol fasolki.jpeg
fot. Rafał Grobel

Do historycznych audycji na antenie newonce.radio dołączyła właśnie kolejna. 17 listopada Sokół był gościem Agnieszki Szydłowskiej.

Nie pojawił się jednak sam, tylko z artystkami z dziecięcego zespołu Fasolki. Podczas audycji PS Gra przedpremierowo wykonali numer Jak urosnę. Wojtek przyznał, że w swojej dwudziestoletniej karierze nigdy nie stresował się tak, jak przed tym występem. Po krótkim wywiadzie z dziewczynkami, opowiedział prowadzącej o kulisach powstawania numeru. Jak przyznaje, sam nie wie, jak wpadł na pomysł współpracy z Fasolkami, ale po napisaniu tego numeru od razu skojarzył mu się z piosenkami dla dzieci.

Przy pierwszym spotkaniu w studio, jak dziewczynki próbowały ten refren zaśpiewać, miałem łzy w oczach. To było dla mnie dziwne przeżycie, nie zdawałem sobie sprawy, że to tak będzie brzmieć. Przerosło to moje oczekiwania – wspomina.

W nawiązaniu do tematyki utworu, podzielił się też wspomnieniami ze swojego dzieciństwa.

Byłem dzieckiem, które trochę nie miało nad sobą nadzoru, więc moje dzieciństwo było inne niż standardowe, może taką nutę słychać przez moment w tym kawałku. Nigdy nie wyrosłem z dzieciństwa. Cały czas czuję się dzieckiem. To czasami jest super, bo pomaga mi w życiu, zwłaszcza przy robieniu kreatywnych rzeczy, ale może też przeszkadzać, bo czasem jestem mało odpowiedzialny.

W przeddzień wydania kolejnej płyty podzielił się także kulisami powstania albumu i opowiedział o emocjach, które towarzyszą mu przed premierą. Od wydania jego ostatniej płyty minęły prawie trzy lata. NIC trafi na streamingi i sklepowe półki już 19 listopada. Na krążku pojawi się 19 kawałków, a oprócz Fasolek gościnnie usłyszymy na niej także ZIP Skład, Sariusa, Hodaka, Quebonafide, Pezeta i Szpaka. W sumie wydano już sześć numerów z nadchodzącego wydawnictwa: Cześć, Jednorożec, Batoniki, Burza, Zorro i Płaczemy pięścią w stół. Producentami materiału są między innymi Zeppy Zep, Steez, Lanek, Magiera, Duit, BobAir i Shuko.

Ale NIC nie było jedynym tematem niemal dwugodzinnej rozmowy Agnieszki Szydłowskiej z Sokołem. Oprócz omówienia nadchodzącego wydawnictwa, prowadząca PS Gra porozmawiała z Wojtkiem o tematyce jego tekstów, oscylującej wokół kobiet, co stało się punktem wyjścia do rozważań na temat polaryzacji społeczeństwa, nowych technologii i jego pozarapowych zajęciach.

Z wiekiem zacząłem coraz mniej wygłaszać radykalne poglądy. Co więcej, jestem w takim miejscu, w którym zarzuca mi się, że jestem chorągiewką bez poglądów. A ja czasami widzę rację po prawej, a czasami po lewej stronie.

Podcast już niedługo pojawi się na naszej stronie i na kanale YouTube. A jutro o 12:00 podczas trasmisji na żywo na Instagramie newonce.net Marek Fall i Lech Podhalicz podzielą się pierwszymi wrażeniami z płyty.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.