Tęsknicie za ”Grą o tron”? George R.R. Martin szykuje kolejny serial o smokach dla HBO

Zobacz również:Chętni na 2. sezon Watchmen? Wygląda na to, że szanse na jego powstanie są niewielkie
game-of-thrones-1557226508.jpg

Choć od finału GoT minęły prawie dwa lata, autor serii Pieśń lodu i ognia nie mógł przez ten czas narzekać na nudę. Oprócz nadchodzącego prequelu House of the Dragon i kolejnej książki, Martin jest zaangażowany w pracę nad nową produkcją HBO.

Serial sci-fi będzie oparty na książce Rogera Zelaznego z 1979 roku pod tytułem Droga. To opowieść o autostradzie umożliwiającej podróże w czasie, która została stworzona przez tajemnicze smoki z Bel’kwinith.

George R.R. Martin został producentem wykonawczym adaptacji napisanej i wyprodukowanej przez Kalindę Vazquez, showrunnerkę znaną z takich seriali, jak Skazany na śmierć, Star Trek: Discovery czy Fear The Walking Dead. Trzecim producentem wykonawczym nadchodzącej serii został Vince Gerardis, który współpracował z Martinem nad Grą o tron.

George R.R. Martin był bliskim przyjacielem Rogera Zelaznego. Roger był przyjacielem, mentorem i jednym z największych pisarzy science fiction, jacy kiedykolwiek żyli - stwierdził autor serii, której adaptacja przeszła do historii telewizji.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.