Wybraliśmy 5 najbardziej niedorzecznych wydarzeń 2020 roku w Polsce (CZĘŚĆ 2)

Ivan.jpg
Vanila Records: https://youtu.be/x8lioP2627U

Mkniemy dalej autostradą szaleństwa, której wykonawcą jest niereformowalne konsorcjum 2020.

We wtorek zachwycaliśmy się wizualizacją klasycznego wersu Ja zakrywam wieko stawiam kamień na niego w interpretacji Jerzego Kaliny i jeb***iśmy konfidentów u boku Stanisława Dziwisza. A co przygotowaliśmy tym razem?

1
Celebryci na foliarskiej krucjacie
Ivan.jpg
https://youtu.be/ISwWqH073aU

Podczas gdy liczba zgonów spowodowanych przez koronawirusa przekroczyła na całym świecie 1,5 miliona, a w Polsce 23 tysiące - doktor covidologii Ivan Komarenko nagrywa piosenkę Kity i mity z porażającym finałem: Kto przyjął w Polsce miliard dolców/Aby covidian tworzyć listę. Wtóruje mu Pokahontaz wirusologii, Edyta Górniak, której zdarzyło się stwierdzić, że w szpitalach leżą statyści i poprzysiąc emigrację jako odpowiedź na ewentualny przymus szczepień. Do galerii ludzi niezbyt pozytywnie zakręconych dołączył ostatnio Kali, który rapuje w kawałku Fuck System z Hupcy: Runęły dwie wieże i świat się zmienił, nie ma tu żadnej pandemii i dorzuca do tego złowrwogą litanię: Big Pharma, Monsanto, Watykan, elity QAnon, świetliści, Valhalla, Trump. Występując przeciwko kurestwu i upadkowi zasad - rzeczywiście wypadałoby życzyć emigracji całej trójce. Rekomendujemy destynację kraśnicką i piłowanie masztów 5G.

2
Jacek Sasin i 70 milionów
Sasin
fot. Karol Serewis/Getty Images Poland/Getty Images

Historia czy kultura znają takie przypadki, gdy rozmaite osobistości desperacko próbowały odkleić od siebie - mniej lub bardziej - kłopotliwe etykietki. Nie chcielibyśmy czarnowidzieć (albo chcielibyśmy), ale obstawiamy w ciemno, że Jacka Sasina czeka los bohaterów tragedii starogreckich, którzy mieli przechlapane bez względu na podjęte działania. Obojętnie czego wicepremier by się nie tknął i tak pozostanie przecież gościem od 70 milionów prze*ierdolonych na wybory, które się nie odbyły. Kiedy nawet mogłoby się wydawać, że ten żart - przez nadmierną eksploatację - utracił zupełnie cechy komiczne - memogenny polityk pośrednio odwołał wybory Młodzieżowego Słowa Roku. Wprost nie możemy się doczekać Igrzysk Europejskich 2023, nad którymi pieczę mu powierzono.

3
Samuel Pereira na wojennej ścieżce
Samuel
TVP

Pozostając w temacie pechowców - niczym bohater cyklu powieści Alfreda Szklarskiego, Samuel Pereira wyruszył za ocean, żeby z gracją Pieseła przyglądać się tamtejszej elekcji. Za oceanem zyskał sławę poligloty i interlokutora ostrego jak brzytwa, czego w żadnym stopniu nie umniejsza fakt, że jak natknął się na randomowego Afroamerykanina, od razu zobaczył w nim aktora z The Wire, bo przecież wszyscy czarni wyglądają tak samo. Nie minęło wiele czasu, a dość powszechnie zaczęto w związku z tym pomstować na dwa miliardy złotych wsparcia dla TVP i Polskiego Radia, ale pytamy się: na co wydawać takie pieniądze, jak nie na gościa, który jeździ na rowerze tramwajem.

4
Polsko-węgierska orgia w Brukseli z kremówkami w tle
Parlament Europejski
fot. Thomas Lohnes/Getty Images

Gdy w Polsce rozpętano polowanie na czarownice z mokrych snów Heinricha Kramera i obrzydliwie zaszczuto mniejszości seksualne - w Brukseli miało dojść do gejowskiego sex party, na którym bawili się nasi prawicowi posłowie razem z Węgrami, reprezentującymi partię Fidesz. Jednego z nich, Jozsefa Szajera, złapano, jak zjeżdżał po rynnie z plecakiem pełnym narkotyków. Mało?! Organizatorem orgii rzekomo był Polak z Wadowic, którego dziadek to właściciel piekarni, słynącej z... kremówek. Takiego plot twistu nie wymyśliliby scenarzyści Podrywaczy!

5
Kamieniowanie kobiet w TVP
TVP
ASZdziennik

Namecheckowaliśmy już TVP w części pierwszej, należne honory oddaliśmy też Samuelowi Pereirze, ale być może najdziwniejszym gagiem autorstwa łbów z Woronicza było przywołanie klasycznego motywu z Żywotu Briana w postaci fantazjowania na antenie o kamieniowaniu niewiast. - Co szczególnie ciekawe, surowe kary groziły też kobietom za wszczęcie kłótni na forum publicznym. Winowajczynie musiały się liczyć z tym, że będą musiały odbyć spacer wokół rynku z przywiązanym do szyi kamieniem. Kto wie, czy podobnych zasad nie byłoby warto wprowadzić w życiu publicznym codziennie? - można było usłyszeć w programie Rodzinny ekspres... kilka dni po rozpoczęciu Strajku Kobiet. I po osiemnastu latach nagle okazało się, że nie każdy z nas ma patent, by nie stać się Judaszem.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.