Wysyp rapowych płyt: pośmiertny album DMX-a, reedycja Juice’a WRLD i debiutancki krążek Zdechłego Osy

Zobacz również:10 starych zdjęć polskich raperów. Jak kiedyś wyglądali Borixon, Kali, Gural czy Sokół?
Masters Of Ceremony 2019
fot. Theo Wargo/Getty Images

Co warto robić w ten weekend? Przede wszystkim posłuchać tych muzycznych nowości.

Na start ósma płyta DMX-a. Raper zapowiadał Exodus kilka miesięcy przed swoją śmiercią, a ostatnimi szlifami zajął się jego producent i przyjaciel, Swizz Beatz. Na albumie znalazło się sporo gości - od Jaya-Z, Nasa i Snoop Dogga przez Alicię Keys, Bono i Ushera aż po Moneybagg Yo i Griseldę.

A skoro już mowa o raperach, których pożegnaliśmy przedwcześnie - na streamingi trafiło rocznicowe wydanie Goodbye & Good Riddance Juice’a WRLD z dwoma nowymi numerami. To 734 oraz remix Lucid Dreams z udziałem Lil Uzi Verta. Nowa edycja debiutanckiego albumu studyjnego została wydana z okazji trzeciej rocznicy powstania projektu, który pierwotnie ukazał się 23 maja 2018 roku. Wiadomo też, że Juice WRLD i Nipsey Hussle pojawią się na nadchodzącym, siódmym albumie Maroon 5.

Wśród nowości rapowych znalazła się też płyta brooklyńskiego rapera, Medhane’a - Amethyst of Morning, będąca follow-upem do zeszłorocznego albumu Cold Water.

Bladee podzielił się swoim piątym albumem studyjnym The Fool, który początkowo miał być wydany na początku czerwca.

Bladee

Bladee

Nadal za mało rapu? To dorzućmy jeszcze KILLSTREAK 2 Killy’ego, The Resurrection Bugzy Malone’a i Smoking Mirrors Wifisfuneral.

Na rodzimym podwórku pojawił się już pełnowymiarowy debiut Zdechłego Osy, którego recenzję możecie sprawdzić tutaj.

donGURALesko wypuścił płytę z najdłuższym tytułem w polskim rapie - Utwory rapowane, których można słuchać w domu, w aucie, albo w jakimś innym miejscu - w skrócie URKMSWDWAAWJIM.

donGURALesko

donGURALesko

Last but not least: Brodka z piątym krążkiem, zatytułowanym Brut i przygotowanym w Londynie pod okiem producenta Oliego Baystona. To pierwszy longplay piosenkarki od czasu platynowego Clashes z 2016 roku.

A odchodząc na chwilę od rapowej sceny, warto sprawdzić też album z remiksami od A. G. Cooka. Apple vs 7G zawiera przerobione utwory z zeszłorocznych wydawnictw brytyjskiego producenta.

A. G. Cook

A. G. Cook

Nie możemy gadać, zabieramy się do odsłuchu.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.