Zazwyczaj w tej audycji mówimy o tym, co wytwarza internet. Ale to nie jedyna jego funkcja. Bo sieć rekondiguruje zjawiska. Ułatwia do nich dostęp i może zmieniać punkt widzenia. Trudno o bardziej jaskrawy przykład tego zjawiska niż disco polo – gatunek muzyczny, który dzieli Polaków. Ale w oderwaniu od czynników zewnętrznych można odnaleźć muzykę fascynującą i poruszającą. O duchologii i zabijaniu guilty pleasure mówi Rafał Dominik – artysta wizualny i autor identyfikacji graficznej wystawy „Disco Relax”, która w 2019 roku była pokazywana w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie.
Jak mieć pewność, że futrzaste zwierzątka mają się dobrze i nie są wykorzystywane dla monetyzacji wyświetleń? Reporter Maciek Piasecki ma wskazówki. Nie ma sprawy
Był Tadeuszem Sznukiem, Aragornem i pouczał Reksia. Oto historia najbardziej znanego głosu w polskim necie.
Lewandowski orzeł polski czy może zdrajca? Z buta wbijamy w piłkarską memosferę, która jest krynicą niezapomnianych monologów.
Internet potrafi być strasznym miejscem. Spooky season już hula w pełni, więc to czas podzielić się mrożącymi krew w żyłach historiami.
Parówkowe serca, sałatka z zupek chińskich... Awangardowe jedzonko w krainie majonezem płynącej po której oprowadza was Weronika J. Lewandowska.
Twórca facebookowego fanpage’a „Wiesławiec Deluxe” i autor książki „każda praca hańbi, pozdrowienia z późnego kapitalizmu” opowiada o memach i systemie.
Gościem Cyryla jest profesor YouTuba — Kacpir. Czy twórca kultowej już „familiady dla youtuberów” zmienił swój stosunek do tej platformy na przestrzeni lat?
Daj znaka, co sądzisz o tym epizodzie!