„To jest dobre, bo życie się rozciąga i wena jest King Konga” – nawijał słynny wieszcz z Opola. Lech Roch Pawlak był pionierem amatorskiego rapu z Youtube’a. Czy jego twórczość to szczytowe osiągnięcie tego nurtu? Po to właśnie jest to zestawienie. W pierwszych miesiącach pandemii COVID-19 cała Polska zaczęła rapować za sprawą #hot16challenge2. Prezydent RP, Rafał Brzozowski, Siostry Matki Bożej Miłosierdzia z Łagiewnik czy Michał „Jaglak” Karmowski – przez kilka miesięcy rapował każdy, nawet jeśli nie powinien, ale prekursorami tego trendu byli oni. Wojownicy mikrofonu i niezłomne duchy undergroundu. Lecimy.
Jak mieć pewność, że futrzaste zwierzątka mają się dobrze i nie są wykorzystywane dla monetyzacji wyświetleń? Reporter Maciek Piasecki ma wskazówki. Nie ma sprawy
Przypał już nie istnieje. W oderwaniu polskiego piekiełka można znaleźć kawał fascynującej muzyki.
Był Tadeuszem Sznukiem, Aragornem i pouczał Reksia. Oto historia najbardziej znanego głosu w polskim necie.
Lewandowski orzeł polski czy może zdrajca? Z buta wbijamy w piłkarską memosferę, która jest krynicą niezapomnianych monologów.
Internet potrafi być strasznym miejscem. Spooky season już hula w pełni, więc to czas podzielić się mrożącymi krew w żyłach historiami.
Parówkowe serca, sałatka z zupek chińskich... Awangardowe jedzonko w krainie majonezem płynącej po której oprowadza was Weronika J. Lewandowska.
Twórca facebookowego fanpage’a „Wiesławiec Deluxe” i autor książki „każda praca hańbi, pozdrowienia z późnego kapitalizmu” opowiada o memach i systemie.
Gościem Cyryla jest profesor YouTuba — Kacpir. Czy twórca kultowej już „familiady dla youtuberów” zmienił swój stosunek do tej platformy na przestrzeni lat?
Daj znaka, co sądzisz o tym epizodzie!