Maciej Lorenc

Maciej Lorenc

Socjolog, współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Psychodelicznego, tłumacz książek o środkach psychoaktywnych i związanej z nimi kulturze. Autor książki „Czy psychodeliki uratują świat?”. W PSYCHODELICJACH zastanawia się, czy psychodeliki rzeczywiście są remedium na bolączki współczesnego świata.
TreściAudycje

Treści

PSYCHODELICJE - O leczeniu depresji za pomocą ketaminy

Ketamina – nie tylko jako środek znieczulający. Skąd wzięło się stwierdzenie, że może też pomagać w leczeniu depresji? Słuchajcie Psychodelicji.

58 min
PSYCHODELICJE - Czy psychodeliki mogą być rozwiązaniem problemów współczesnej psychiatrii?

Maciej Lorenc zastanawia się, w jakim stopniu psychiatria radzi sobie z kryzysem związanym ze zdrowiem psychicznym. Czy obecny hype na psychodeliki jest uzasadniony?

58 min
PSYCHODELICJE - Jak się bronić przed pigułką gwałtu?

Czym jest tabletka gwałtu i czemu zazwyczaj nie jest tabletką? Posłuchajcie jak rozpoznać, czego unikać i jak bronić się przed odurzeniem nas bez naszej zgody.

38 min
PSYCHODELICJE - Medyczna marihuana - o co cho?

Jak obecnie wygląda dostęp do marihuany na świecie - zarówno tej medycznej, jak i niemedycznej? Skoro ten środek jest bezpieczniejszy niż leki na receptę, to dlaczego jest nielegalna?

56 min
PSYCHODELICJE - O narkotykach na festiwalach i festiwalach na narkotykach

Co to partyworking? Jak festiwale stworzyły strefy wsparcia psychicznego dla osób, które złapał bad trip? Kiedy wystarcza miły koc i safe place, a kiedy potrzeba już pomocy medyka?

51 min
PSYCHODELICJE - Mamy fazę na podważanie naukowych faktów

Gdzie polski system prawny ukrył plusy psychodelików? Czy jako społeczeństwo powinno obawiać się rosnącej popularności psychodelików?

1 godz. 3 min
PSYCHODELICJE - Psylocybina: good trip, czy bad trip?

Maciej Lorenc z dr.hab.Michałem Bolą, o wpływie substancji psychodelicznych na ich użytkowników. Jak wpływają na nasze emocje?

55 min
PSYCHODELICJE - Renesans psychodeliczny: od kontrkultury do medycznego urynkowienia

Pierwszy epizod to pigułka skondensowanej wiedzy o tym, co dzieje się obecnie w świecie psychodelików. Maciej Lorenc odpowiada na te najbardziej nurtujące pytania na temat substancji psychoaktywnych.

59 min