Eddie Murphy potwierdza! Nadchodzi „Shrek 5” i… coś jeszcze

Shrek
Paramount Pictures

Shrek powróci po 15 latach! Eddie Murphy, który od początku wcielał się w rolę Osła, potwierdził doniesienia i zaskoczył fanów jeszcze jedną zapowiedzią.

Murphy, który obecnie zajmuje się promocją filmu Gliniarz z Beverly Hills: Axel F, udzielił w rozmowie z Collider również wielu ekscytujących informacji na temat innych projektów. Szerokim echem odbiły się zwłaszcza te z uniwersum Shreka.

Powrót na bagno

Aktor zdradził, że prace nad piątym Shrekiem idą bardzo sprawnie. Zdjęcia ruszyły pięć miesięcy temu i powstał już pierwszy akt. No i najważniejsza wiadomość: I Think It’s Coming Out in 2025. To jednak nie wszystko. 63-latek ujawnił, że – blisko ćwierć wieku po pierwszym filmie o ogrze – spinoff movie faktycznie otrzyma Osioł!

Już przed rokiem Variety donosiło, że Shrek powróci Mike'em Myersem, Cameron Diaz i Murphym w obsadzie, a do tego dojdzie film o Ośle i w tym momencie można ogłosić, że na sto procent tak właśnie się stanie.

Ogry mają warstwy

Zielony potwór z bagna to postać kultowa w pełnym tego słowa znaczeniu. Od prawie ćwierć wieku towarzyszy zarówno młodszym, jak i starszym widzom. Do tej pory ukazały się cztery oficjalne filmy o Shreku: Shrek (2001), Shrek 2 (2004), Shrek Trzeci (2007) i Shrek Forever (2010). Powstało też pięć specjalnych filmów krótkometrażowych; jak na przykład świąteczny special Pada Shrek (2007). Wszystkie produkcje z franczyzy zarobiły do tej pory ponad 2 miliardy dolarów. Na przestrzeni ostatnich lat o popularnym ogrze zrobiło się ciszej, ale jego miejsce na afiszu z powodzeniem zajął Kot w butach.

Zobacz także:

50 filmów, które najmocniej wpłynęły na kształt współczesnej popkultury. Miejsca 25-11

6 słynnych filmów, które zostały ocenzurowane

Oto filmy, od których warto zacząć przygodę z japońskimi animacjami

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz