Mata wydał nowy album! „CBW MIXTAPE 2” już w streamingu

Zobacz również:Musical sci-fi. Kulisy trasy „Psycho Relations” Quebonafide (ROZMOWY)
Mata CBW
Mata, Tommy Cash, JELEEL! - CA$H READY (YouTube)

CBW MIXTAPE – zgodnie z zapowiedzią – miało być corocznym wydarzeniem i tak właśnie się dzieje. Druga część projektu właśnie ujrzała światło dzienne.

Szybko poszło. Kilka dni temu swoją premierę miał singiel CA$H READY, w którym – obok Maty – pojawili się Tommy Cash i JELEEL!. Niedługo później ujawniona została tracklista, a na niej m.in. Aleshen, Młody West, Wola, Beteo, Janusz Walczuk czy kets4eki. Teraz jest już całość.

Pierwszy CBW MIXTAPE

Słuchając „CBW MIXTAPE”, mam wrażenie, że nie jest to do końca luźny projekt nagrany na odrzutach. Nie posiada w pełni mixtapowego vibe’u, choć liczba gości i proces jego powstawania może to sugerować. Formuły nie sposób porównać do chociażby „In Hajs We Trust”, bo gdy Białas i Lanek bawili się formą, dopełniając wspólne albumy – Mata wysyła światu stylowo dopracowany muzyczny statement: czas na nowy etap, czas na Ameryczkę, czas na rage – pisał u nas Jędrzej Święcicki, gdy ukazywała się pierwsza część. „CBW” nie jest więc projektem w stylu love or hate, bo można się nim nie jarać, ale docenić muzyczne eksperymenty i nowoczesne brzmienia w ziomalskim klimacie. To kontynuacja nowego twórczego wcielenia Maty i zapowiedź czegoś większego – trzeciego legalnego albumu, który bez wątpienia znów zatrzęsie sceną.

Chaotyczny, nieokiełznany i… momentami zaskakująco świeży. W wielu aspektach „Cold Boy Winter” spełnia mixtapowe założenia. W końcu taka jest idea ziomalskiego materiału, w którym skity, remiksy i regularne numery przenikają się ze sobą w różnych proporcjach. Inna sprawa, że nie zawsze się to ze sobą klei. Wnioski po premierze CBW ekipy Gombao 33? Jedna taka akcja w zupełności wystarczy – dodawał z kolei Lech Podhalicz.

Underground i główny nurt

Mniej więcej w tym samym czasie członkowie ekipy Gombao 33 informowali za pośrednictwem mediów społecznościowych, że chcieliby co roku wracać z takim wydawnictwem, a jego cel to stworzyć most między undergroundem a głównym nurtem. Czy udało się ten cel zrealizować? Jak udał się follow-up – szeroko komentowanej w ubiegłym roku – płyty? W tym momencie każdy może sam odpowiedzieć na te pytania.

Zobacz także:

Dopracowana stylówa w luźnym klimacie. Recenzujemy „CBW Mixtape” Gombao 33

To najpopularniejszy polski artysta na Spotify, a ty go nie znasz. Kim jest kets4eki?

Mata – „く33”: płyta trochę siada, a trochę nie siada (RECENZJA)

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Senior editor w newonce.net. Jest związany z redakcją od 2015 roku i będzie stał na jej straży do samego końca – swojego lub jej. Na antenie newonce.radio usłyszycie go w autorskiej audycji „The Fall”, ale też w "Bolesnych Porankach". Ma na koncie publikacje w m.in. „Machinie”, „Dzienniku”, „K Magu”,„Exklusivie” i na Onecie.