Netflix odsłania listę premier na resztę 2024 roku

Zobacz również:Adam Sandler, Kevin Garnett, The Weeknd i... świetne recenzje. Na ten netflixowy film czekamy jak źli
squid game
fot. netflix

Aż dziewięć polskich produkcji oryginalnych. Do tego nowy serial z Benedictem Cumberbatchem, kolejne sezony Squid Game, Bridgertonów czy Emily w Paryżu

Sporo będzie się dziać w nadchodzących miesiącach na Netfliksie. Mocno stawiająca na krajowe produkcje platforma nie schodzi z raz obranej ścieżki. Tegoroczne premiery będą różnorodne gatunkowo – to jedno. Drugie – wszystkie zapowiadają się przebojowo już na papierze.

Polskie premiery z plejadą gwiazd

Bokser, film z Erykiem Kulmem i Adą Chlebicką, to opowieść o tytułowym pięściarzu, który w latach 80. emigruje do Anglii, żeby powalczyć o lepszą karierę – jakiej nie zazna w komunistycznej Polsce. Wiadomo, że najważniejsze walki toczą się nie w ringu, a poza nim – opowiadał na konferencji prasowej Maciej Kawulski, producent filmu. Z kolei Projekt UFO to okołofantastyczny film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami – z Mateuszem Kościukiewiczem w jednej z głównych ról. Będą kryminały: Napad oraz Kolor zła. Czerwień, sensacyjny Idź przodem, bracie oraz komediowe Gang Zielonej Rękawiczki 2, Rozwodnicy i Spadek, z kolei Matki pingwinów to opowieść o trudnym rodzicielstwie. Poza tym powrócimy do Adamczychy – i to jest chyba wiadomość, na którą czekało wielu. W polskich filmach i serialach, które zobaczymy na Netfliksie, pojawi się plejada gwiazd – m.in. Olaf Lubaszenko, Joanna Trzepiecińska, Katarzyna Figura, Jan Peszek, Maciej Stuhr, Piotr Adamczyk, Mateusz Kościukiewicz.

Wielkie nowości, wielkie powroty

Zagranica? Ciekawie zapowiada się Eric z Benedictem Cumberbatchem, miniserial o mężczyźnie, zmagającym się z wewnętrznym demonem. Będą nowe sezony Bridgertonów, Emily w Paryżu, Squid Game i Dyplomatki. Po 30 latach przerwy Eddie Murphy powróci jako najbardziej wyluzowany stróż prawa – w filmie Gliniarz z Beverly Hills: Axel F. A Cameron Diaz i Jamie Foxx wystąpią w komedii Znowu w akcji. Dla miłośników kina sportowego – fabularna historia rajdowca wszech czasów, Ayrtona Senny, dokument o La Liga (z Robertem Lewandowskim przed kamerą) i drugi sezon Tour de France: serce peletonu.

Na razie bez dat premiery ani dokładnych opisów – Netflix dawkuje napięcie. Wiadomo za to, że będzie co oglądać.

Zobacz także:

30 filmowych premier 2024 roku, na które najmocniej czekamy

18 serialowych premier 2024 roku, na które najmocniej czekamy

Temat „Tabu”: 10 świetnych seriali, o których zapomnieliście

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Współzałożyciel i senior editor newonce.net, współprowadzący „Bolesne Poranki” oraz „Plot Twist”. Najczęściej pisze o kinie, serialach i wszystkim, co znajduje się na przecięciu kultury masowej i spraw społecznych. Te absurdalne opisy na naszym fb to często jego sprawka.
Komentarze 0