newonce.net ma nowego naczelnego! Lech Podhalicz zastąpił Jacka Sobczyńskiego

Zobacz również:newonce.biblioteka: wybraliśmy dla was 30 archiwalnych artykułów, które warto poczytać w domu
Lech Podhalicz redaktor naczelny newonce
fot. Noemi Markwas

Wczoraj świętowaliśmy szóste urodziny, dzisiaj też trochę się u nas dzieje.

Kim jest nowy redaktor naczelny serwisu newonce.net? Lech Podhalicz jest członkiem redakcji od października 2020 roku, ale już wcześniej mogliście go poznać dzięki audycji kolekcje na antenie newonce.radio; jego teksty ukazywały się też w magazynie newonce.paper. Specjalizuje się przede wszystkim w muzyce, z naciskiem na rap i elektronikę - te gatunki dominują zresztą w kolekcjach. Ale teraz, poza pisaniem i prowadzeniem audycji, będzie odpowiadał także za strategię newonce.net i osadzenie serwisu w usłudze subskrypcyjnej, której start planujemy na jesień.

Wierzę, że newonce.net będzie portalem tłumaczącym różnorodne zjawiska – w wyczerpujący i przystępny sposób. Będzie medium konsolidującym, nie polaryzującym. Wpływowym i szanowanym przez osoby o odmiennych światopoglądach. Międzypokoleniową platformą, która przekazuje wiedzę, wzbudza emocje i zachęca do dyskusji. Naszą wizytówką mają być doświadczeni dziennikarze i dziennikarki oraz nowatorskie podejście do tworzenia treści - mówi nowy naczelny.

Jacek Sobczyński Lech Podhalicz redaktor naczelny newonce.net
fot. Tytus Duchnowski

Wieloletni naczelny i jeden z współtwórców newonce.net, Jacek Sobczyński, pozostaje w redakcji, obejmując stanowisko senior editora. Chcę skupić się przede wszystkim na reportażach o tematyce popkulturowej i społecznej, pracować nad autorską książką oraz kolejnym sezonem audycji Nevermind, którą współprowadzę na antenie newonce.radio - zapowiada.

Dla newonce.net Lech pisał m.in. o historii składu Hałastra, nowej fali brooklyńskiego drillu czy współczesnym jazzie. Ale popkultura to nie wszystko - rozmawiał też ze specjalistami o tym, co dzieje się w Afganistanie i o tym, jak dużym zagrożeniem może być dla nas czwarta fala koronawirusa.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.