Hałastra: pie*dolony polski hardlajf (ROZMOWA)

Zobacz również:Up To Date Festival: podlaskie szeptuchy, pozdro techno i wielka improwizacja (WYWIAD)
HAŁASTRA
fot. Michał Stańczak

Idziesz pomału jak o kulach, ja od razu wchodzę z buta. Jeszcze nie wyszli z undergroundu, jeszcze nie wspięli się na szczyt OLiS-u. Niezależnie od tego, czy identyfikujecie się ze starą czy nową szkołą, jedno jest pewne: Hałastra to unikat.

Kwiatek Haze i Książę Mazowiecki to nie żadni debiutanci. Nawet jeśli o warszawskim duecie zrobiło się głośno dopiero w 2019 roku. Zaczęli od Pierwszej sztuki, żeby dziewięć miesięcy później zaprezentować publice Sztuki arkana mixtape. Zresztą, sztuka to nieprzypadkowy wyraz w bogatym słowniku ulicznego składu. I w odniesieniu do osiedlowych akcji, i w odniesieniu do obecnych - jak i nadchodzących - wydawnictw hip-hopowej bandy. W kontekście tych ostatnich: w artykule znajdziecie ekskluzywne snippety niepublikowanych dotąd utworów.

Podziel się lub zapisz
Redaktor naczelny newonce.net. W newonce.radio prowadzi publicystyczny „Status” i współprowadzi dwie inne: „Daj wariata” i „Strzałką chodzisz, spacją skaczesz”. Najbardziej jara go to, co odkrywcze i eksperymentalne – czy to w muzyce, czy w technologii, czy w gamingu.
newonce.radio - Wciśnij play

newonce.radio

Wciśnij play