Nicolas Cage i FKA Twigs zagrają w… horrorze o Jezusie!

Nicolas Cage Mandy
Nicolas Cage w filmie „Mandy”

Nie. To nie jest żart. Jak donosi Deadline – film grozy The Carpenter's Son będzie opowiadał o młodości Jezusa. Ekscytujący duet wcieli się w Józefa i Maryję.

Hollywood nie przestaje zaskakiwać. Dopiero co pisaliśmy o filmie Mickey vs. Winnie (Takiego horroru jeszcze nie było. Powstanie Myszka Miki kontra Puchatek!), a wjeżdża zapowiedź jeszcze bardziej absurdalna i kontrowersyjna.

Nicolas Cage, FKA Twigs & Noah Jupe To Play Holy Family In Lotfy Nathan’s ‘The Carpenter’s Son’ – Cannes Market Hot Projectinformuje Deadline. Czyli: zdobywca Oscara, a ostatnio naczelny troll kina Nicolas Cage i zjawiskowa FKA Twigs (Z undergroundu do mainstreamu. FKA twigs to artystka totalna) zagrają... Józefa z Nazaretu i Matkę Boską. Zdjęcia mają ruszyć tego lata.

Za kamera stanie Lofty Nathan, odpowiedzialny wcześniej za dramat Harka z 2022 roku. Główną rolę zagra Noah Jupe, którego widzowie mogą kojarzyć z dwóch cześci Cichego miejsca czy Le Mans ’66. W The Carpenter's Son pojawi się także Souheila Yacoub, znana z Climax czy drugiej cześci Diuny.

Jak czytamy: „The Carpenter's Son” opowie mroczną historię rodziny, ukrywającej się w Egipcie pod panowaniem Rzymian. Chłopiec zaczyna wątpić w dobre intencje ojca; buntując się odkrywa w sobie niezwykłe moce. Cała trójka będzie musiała zmierzyć się z przerażającymi siłami. Tymi ziemskimi i tymi nadprzyrodzonymi...

Produkcja ma być inspirowana Ewangelią Dzieciństwa Tomasza – apokryfem przypisywanym apostołowi Tomaszowi; datowanym jednak prawdopodobnie na II wiek n. e. – opowiadającą o wydarzeniach z lat dziecięcych i nastoletnich Jezusa.

Zaintrygowani?

Zobacz także:

10 klasycznych horrorów, które po prostu wypada znać

Nowa fala horroru: 10 filmów, które wyznaczają kierunek dla rozwoju kina grozy (plus jeden polski!)

Nicolas Cage stał się naczelnym trollem kina. I to jest piękne

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Komentarze 0