Ochroniarz Drake’a postrzelony pod jego rezydencją. Co wiadomo?

Drake rezydencja
Andrew Francis Wallace/Toronto Star via Getty Images

Jak donoszą zagraniczne media – we wtorek około drugiej w nocy czasu lokalnego policja została wezwana do domu Drake'a. Na miejscu znaleziono rannego mężczyznę, który w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Przedstawiciel policji w Toronto poinformował, że ochroniarz znajdował się przed bramą posiadłości. Strzały zostały oddane do niego z samochodu. Zaraz potem sprawcy (liczba mnoga nieprzypadkowa) opuścili miejsce zdarzenia. Władze dysponują zapisem video, na którym widać strzelaninę, ale nie chcą się jeszcze do niego odnosić ze względu na problem z jakością.

Policja nie ujawniła, czy podczas strzelaniny Drake był w domu. Odmówiła ponadto odpowiedzi na pytania o związek wydarzenia z beefem pomiędzy Drizzym, a K-Dotem. Cytujemy: no motive has yet been determined, czyli za wcześnie na takie dywagacje.

Najbardziej hardkorowy beef od czasu Notorious B.I.G. kontra 2Pac

Przypomnijmy, chociaż pewnie nie ma takiej potrzeby, że na przestrzeni ostatnich dni raperzy wytoczyli przeciwko sobie najcięższe działa. Drizzy zostaje porównany do Harveya Weinsteina; określany mianem predatora; oskarżany, że ma w OVO przestępców seksualnych na pokładzie (Your son's a sick man with sick thoughts, I think niggas like him should die/Him and Weinstein should get fucked up in a cell for the rest they life). Pojawia się też sugestia, że ukrywa kolejne dziecko. Tym razem 11-letnią córkę – pisaliśmy, gdy światło dzienne ujrzał utwór meet the grahams.

Nie brakowało głosów, że jest to być może najmocniejszy diss track, odkąd Tupac atakował Biggiego w Hit 'Em Up. I doświadczenia drugiej połowy lat dziewięćdziesiątych powinny być dla wszystkich przestrogą, że to jest dramat, gdy podczas beefów strzały padają już nie tylko w trackach.

Zamieszany obóz The Weeknda?

Podczas gdy od razu w związku ze sprawą pojawiły się pytania o zaangażowanie kogoś z otoczenia Kendricka Lamara, niektórzy zwracają uwagę, że przed kilkoma dniami w Los Angeles postrzelony został wartownik przed posiadłością współzałożyciela XO i współpracownika The Weeknda – Amira Esmailiana, znanego jako Cash XO. No a przecież, choć nie ma tu takiej temperatury jak w konflikcie Drake vs. Kendrick, beef Abla z Drizzym również jest faktem...

Łączenie jednak obu zdarzeń z tym, co było ostatnio nagrywane, pozostaje jedynie w sferze spekulacji, domysłów i plotek.

Zobacz także:

Dzieje się! A$AP Rocky i The Weeknd dissują Drake’a

Wielkie grillowanie: Drake dissuje Kendricka, a Kendrick (znowu) Drake’a!

Kendrick Lamar wpadł w pułapkę Drake’a? Zwrot akcji w beefie

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Senior editor w newonce.net. Jest związany z redakcją od 2015 roku i będzie stał na jej straży do samego końca – swojego lub jej. Na antenie newonce.radio usłyszycie go w autorskiej audycji „The Fall”, ale też w "Bolesnych Porankach". Ma na koncie publikacje w m.in. „Machinie”, „Dzienniku”, „K Magu”,„Exklusivie” i na Onecie.