Ogłaszamy pełny skład artystów newonce.stage podczas Tauron Nowa Muzyka Katowice 2021!

Zobacz również:Już niedługo rusza festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice. Oto przewodnik po tej imprezie
WWW .png

Wiecie już o tym, że mamy swoją scenę na jednym z największych festiwali w kraju. To teraz czas, żebyście poznali jej gwiazdy.

Tegoroczna edycja Tauron Nowa Muzyka Katowice potrwa przez 4 dni, od czwartku 29 lipca do niedzieli 1 sierpnia. Nasza scena będzie działać przez dwa środkowe dni wydarzenia, piątek i sobotę. I będzie praktycznie w stu procentach hip-hopowa. Praktycznie, bo jest jeden ciekawy (i zagraniczny) wyjątek. Jaki? Odsłaniamy karty:

PIĄTEK, 30 LIPCA

Syny, Szczyl, Włodi/1988, Zdechły Osa, Żyto/Noon

Białasy kończą wspólną działalność, a katowicki koncert na newonce.stage będzie jednym z ich pożegnalnych występów. Nie można przegapić primeshitu. Z kolei dla Szczyla to dopiero przetarcie przed pierwszym pełnowymiarowym materiałem, tym bardziej cieszymy się, że nastąpi u nas - żebyście potem, za parę lat, jak już będzie dużo bardziej rozpoznawalną marką, mogli pochwalić się, że oglądaliście go na niuansie. Bo w to, że będzie, nie wątpimy.

Piątkowy skład uzupełniają wykonawcy, których najświeższe wydawnictwa to żelazna topka ostatnich miesięcy. I właśnie tym kierowaliśmy się przy doborze artystów na newonce.stage - skoro chwaliliśmy ich w wydaniu studyjnym, czas na sprawdzam w wersji live. Żyto z Noonem, Zdechły Osa, Włodi i 1988 - trzy albumy, trzy różne oblicza rapu (recenzje W/88, Sprzedałem dupe i Mórz południowych znajdziecie pod linkami).

SOBOTA, 31 LIPCA

Belmondawg, Kassa Overall, Kukon/Julia Mikuła, Lowpass, Święty Bass

Kto by pomyślał, że za 10 lat wjedzie medyczniak i że Młody G zagra koncert na wielkim polskim festiwalu? Przecież to było trudne do ogarnięcia nawet na jesieni. Tymczasem Belmondawg pojawi się na newonce.stage, gdzie zagra materiał z świetnie odebranego H.A.U. I pewnie nie tylko.

To kolejny rok, w którym bardzo mocną postacią krajowego rapu jest Miły ATZ. Dlatego na newonce.stage zobaczycie go aż dwukrotnie - w wydaniu spokojniejszym, z formacją Lowpass, oraz w wersji imprezowej - Święty Bass. Kukon to jeden z większych wygranych ostatnich 12 miesięcy, więc wybór był oczywisty. A Kassa Overall to nowojorski muzyk, w podobnym stopniu wkręcony we współczesny jazz co kwaśne produkcje Madliba. Zajawkowo jesteśmy w tej samej drużynie, dlatego witamy Kassę na pokładzie.

Poza newonce.stage na festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice zobaczycie i usłyszycie choćby autora jednej z naszych ulubionych płyt 2021 roku, romansującego z jazzem i muzyką poważną producenta Floating Points, imprezowy automat z Islandii - Gus Gus, grającego hipnotyczne sety didżeja Tennisa, dubowego szamana Andy'ego Stotta, nawiązujących w swoich elektronicznych produkcjach do kultury Wschodu Acid Arab, grającą futurystyczne electro Afrodeutsche, psychodelicznych Red Axes, house'owego Gerda Jansona i reprezentantkę sceny techno Jennifer Cardini. Będą też dopiero co ogłoszeni świetni przedstawiciele krajowego jazzu - Błoto i EABS, brazylijski muzyk jazzowy Domenico Lancelotti (to on zagra w dzień otwarcia, a na scenie będą towarzyszyć mu Macio Moretti, Piotr Zabrodzki i Wojtek Traczyk), będzie didżejski set DJ Hura oraz, uwaga - Zespół Pieśni i Tańca Śląsk ze spektaklem Folk Solution. A to nie koniec ogłoszeń.

Więcej informacji o koncertach i cenach biletów oraz karnetów znajdziecie na oficjalnej stronie Tauron Nowa Muzyka Katowice. Ważna uwaga - zgodnie z obostrzeniami, impreza odbędzie się tylko dla osób zaszczepionych przeciwko COVID-19. Przepisy umożliwią również wejście na teren festiwalu 250 osobom niezaszczepionym na podstawie oświadczenia, w którym potwierdzą brak zakażenia Covid-19 w okresie 14 dni poprzedzających złożenie oświadczenia oraz brak znajdowania się w okresie kwarantanny lub przebywania pod nadzorem epidemiologicznym.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.