Polski rap obchodzi dzisiaj święto. Oto najciekawsze muzyczne premiery tygodnia

Zobacz również:To są 4 rzeczy, za które naprawdę lubimy KęKę
KęKę
fot. Kamil Strudziński

Odsłuch premierowych albumów w każdy piątek jest już tradycją. Co ciekawego ukazało się w tym tygodniu? Robimy szybki przelot przez najważniejsze nowości.

23 kwietnia to przedostatni premierowy piątek w tym miesiącu. O ile pogoda niespecjalnie nas rozpieszcza, a temperaturze daleko do prawdziwej wiosny, tak w kwestii muzycznej jest to bardzo owocny okres.

Zacznijmy od rodzimego podwórka, bo tutaj kilka solidnych rapowych premier, o których z pewnością będzie się dyskutowało. Najgłośniejszą jest bez wątpienia nowy album od KęKę. Siara to szósty studyjny album radomianina, który już w przedsprzedaży pokrył się złotem. Platyna to zapewne kwestia czasu, bo do tej pory, każda z płyt 37-letniego rapera otrzymała ten certyfikat.

Oprócz tego, w StoproRap debiutuje Kara, a recenzję płyty Deszcz przeczytacie już niebawem na łamach niuansa. Pozostając w klimacie newcomerów: 23 kwietnia to dzień premiery fizycznego wydania składanki Popkiller Młode Wilki 8, na której znajdziecie m.in. Janusza Walczuka, Floral Bugsa, Cukra czy wspomnianą Karę.

KęKę

KęKę

Kolejną nowością jest album Mieszane uczucia od ekscentrycznego i jedynego w swoim rodzaju RAU Performance. Obstawiamy, że materiał wzbudzi dokładnie takie emocje, jak w tytule. Tego rapera albo się kocha, ale zupełnie nie akceptuje. Kończąc wątek polskiego rapu, warto zwrócić też uwagę na WNM3, premierowy materiał Resta ze składu Dixon37.

Poza tym, na świecie dzieje się równie sporo. Nowy mikstejp - Michigan Boy Boat - wrzucił Lil Yachty, a z Wysp Brytyjskich nieustannie płynie nowa fala jazzu, tym razem w postaci albumu Alfa Mista, na której udziela się m.in. raperka Lex Amor. Co jeszcze? Moneybagg Yo i jego A Gangsta’s Pain, funkujący Topaz Jonez radzi Don’t Go Tellin’ Your Momma, a dla miłośników przyjemnej, klubowej elektroniki powrót Portera Robinsona. Z okazji 4/20 trzecią część mikstejpu Smoke Sessions zaprezentował brytyjski MC Lord Apex.

W krótszej, singlowej formie zaprezentowali się również Earl Sweatshirt, Navy Blue i The Alchemist, a siły połączyli The Weeknd i Ariana Grande. Podsumowując - będzie czego słuchać!

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.