„Sadza się osadza”. Rozmawiamy z 1988 o wspólnym albumie z Brodką

Sadza

Niby człowiek wiedział, a jednak… wiadomość o projekcie Brodki i 1988 nadal wypada rozpatrywać w kategoriach zdarzenia intrygującego; jak również – świadectwa odwagi ze strony wokalistki, która operuje w najwyższych rejestrach rozpoznawalności, a jednak sięga po wsparcie – było nie było – postaci z offu. Wypytaliśmy producenta Synów i Rulety o Sadzę.

1988: Hot16Challenge to był przypadek. Spontan totalny. Monia została nominowana i zwróciła się do mnie. O ile dobrze pamiętam – kręciliśmy akurat klip z Włodim, reżyserem był jej chłopak, rozmawiał z nią przez telefon i padło „może Przemo ci pomoże; dawaj zrób jakiś beacik”. Faktem jest, że mocno się rozeszło to nagranie i kto wie, czy Monice nie zapaliła się wtedy lampka, żeby pociągnąć to dalej... Ale jeśli chodzi o konkret – background jest o tyle ciekawy, że związany z newonce. Spotkaliśmy się w Relaksie przed moją wieczorną audycją i Monika zapytała, czy chciałbym z nią nagrywać. Na początku była to pewnie kwestia wybadania terenu, zrobienia szkicu czy pojedynczego kawałka, ale szybko pojawił się temat większego projektu. Ona napisała w zasadzie całą płytę i szukała producenta. Ekspresowo powstał ten materiał. Temat padł w marcu i właściwie od razu zaczęliśmy działać.

Podziel się lub zapisz
Senior editor w newonce.net. Jest związany z redakcją od 2015 roku i będzie stał na jej straży do samego końca – swojego lub jej. Na antenie newonce.radio prowadzi audycję „The Fall”. Ma na koncie publikacje w m.in. „Machinie”, „Dzienniku”, „K Magu”,„Exklusivie” i na Onecie.
Komentarze 0