Spirited Away, Ruchomy zamek Hauru i inne filmy z legendarnego Studia Ghibli pojawią się na Netfliksie!

Zobacz również:Adam Sandler, Kevin Garnett, The Weeknd i... świetne recenzje. Na ten netflixowy film czekamy jak źli
Hauru.jpg

Ależ piękna wiadomość na sam początek tygodnia! Studio animacyjne Ghibli od 35 lat pisze historię kina, a popularność takich tytułów jak Mój sąsiad TotoroKsiężniczka MononokeSpirited Away: W krainie bogów czy Ruchomy zamek Hauru wykracza dalece poza środowisko die-hard fanów anime. Przebogaty katalog Japończyków wkrótce trafi na Netflix.

Streamingowy gigant w wielkim stylu powiększa swoją bibliotekę animacji. Produkcje ze Studia Ghibli po raz pierwszy będą dostępne z napisami w 28 językach i dubbingiem w 20 językach - wszędzie poza USA, Kanadą i Japonią.

W ofercie polskiego Netfliksa znajdzie się finalnie 21 filmów pełnometrażowych Ghibli. Na pierwszy ogień - już 1 lutego - pójdzie 12 tytułów: Mój sąsiad Totoro, Księżniczka Mononoke, Szopy w natarciu, Ruchomy zamek Hauru, Szept serca, Spirited away: W krainie Bogów, Tajemniczy świat Arrietty, Laputa - podniebny zamek, Nausicaä z Doliny Wiatru, Zrywa się wiatr, Podniebna poczta Kiki oraz Ponyo on the Cliff by the Sea.

Robimy ŁOOOOO jak Red!

Jest tutaj tyle dobra, że aż trudno zdecydować od czego zacząć. Na dobry początek znajomości z panem Hayao Miyazakim wypadałoby chyba jednak polecić Spirited away: W krainie Bogów. Kilka faktów: Oscar w kategorii Najlepszy długometrażowy film animowany, Złoty Niedźwiedź za Najlepszy film, 97% na Rotten Tomatoes, najbardziej dochodowa japońska produkcja w historii, arcydzieło...

Z drugiej strony - wpadają też m.in. Księżniczka Mononoke, Ruchomy zamek Hauru czy Ponyo, więc od obfitości asortymentu może rozboleć głowa. Jeżeli ktoś dotąd nie miał do czynienia z animacjami sygnowanymi nazwą Ghibli, to dostanie w lutym piękny prezent. Szalikowcy będą mieli natomiast doskonałą okazję, by przeżyć tę przygodę jeszcze raz...

Arigatō, Netflix!

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.