Steven Spielberg razem z twórcami "Stranger Things" zrobi serial fantasy dla Netfliksa

Zobacz również:Adam Sandler, Kevin Garnett, The Weeknd i... świetne recenzje. Na ten netflixowy film czekamy jak źli
Spielberg.jpg
fot. Murray Close/Getty Images

Nadal nie jest znana data premiery czwartego sezonu Stranger Things, ale bracia Duffer nie narzekają na brak innych zajęć. Serwis The Hollywood Reporter jako pierwszy poinformował, że połączą siły ze Stevenem Spielbergiem przy serialowej ekranizacji powieści Talizman autorstwa Stephena Kinga i Petera Strauba.

Dufferowie skupiali się ostatnio na tym, żeby - przy pomyślnych wiatrach - widzowie jeszcze w tym roku mieli okazję zmierzyć się z czwartą odsłoną Stranger Things. Przed legendarnym reżyserem z kolei grudniowa premiera pełnometrażowego filmu West Side Story...

Jak donoszą światowe media - ta trójka wcieli się w rolę producentów wykonawczych potencjalnego przeboju Netfliksa, jakim może stać się adaptacja Talizmanu. Chodzi o - wykreowaną przez Kinga i Strauba - opowieść o dwunastoletnim chłopcu, który wyrusza w poszukiwaniu tytułowego artefaktu, żeby uratować umierającą matkę. Przemieszcza się przy tym między dwoma światami - tym realnym i fantastycznym uniwersum, zwanym Terytorium. W 1984 roku książka spędziła dwanaście tygodni na szczycie listy bestsellerów New York Timesa. Doczekała się też kontynuacji - Czarny dom z 2001 roku.

Showrunnerem przedsięwzięcia ma być Curtis Gwinn, pracujący jako scenarzysta przy The Walking Dead, The Leftovers, Narcos i właśnie Stranger Things. Poza tym brak jakichkolwiek szczegółów czy potwierdzenia ze strony streamingowego giganta.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.