To już pewne - HBO wyprodukuje serial na podstawie The Last of Us

Zobacz również:W mordę jeża! „Świat według Kiepskich” ma zejść z anteny po 23 latach
the last of us.png

Pierwsze informacje na temat adaptacji jednej z najlepiej ocenianych gier komputerowych w historii pojawiły się już na początku marca. Teraz platforma oficjalnie potwierdziła realizację projektu.

Fabuła serialu będzie opierać się na interaktywnym survival horrorze wyprodukowanym przez studio Naughty Dog. Tu też przeniesiemy się do Ameryki 2033 roku zdziesiątkowanej przez epidemię grzyba, gdzie główni bohaterowie - Joel i Ellie będą zmuszeni odbyć niebezpieczną wyprawę.

Premiera pierwszej odsłony The Last of Us miała miejsce w 2013 roku i została bardzo dobrze przyjęta zarówno przez krytyków branżowych, jak i gamerów. Gra akcji jest najszybciej sprzedającym się tytułem nowej marki w dziejach konsoli PlayStation 3.

Produkcja będzie pierwszym serialem telewizyjnym od PlayStation Productions. Prace nad The Last of Us mają rozpocząć się niedługo. Na ten moment wiadomo, że scenariusz napisze Craig Mazin, znany z innego serialu HBO - Czarnobyla. Z twórcami współpracuje także reżyser i scenarzysta gry, Neil Druckmann, który wraz z Craigiem Mazinem i Carolyn Strauss (Gra o tron, Czarnobyl) będzie pełnił funkcję producenta wykonawczego.

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.