To musiało się stać – Mielzky i Pers zapowiedzieli wspólny album

Zobacz również:Mielzky na grubo: nowy singiel już jest, nowa płyta - za moment
Mielzky Pers.jpg
fot. szerszen

Premiera Do tańca i do różańca już w maju. Niby pierwszy wspólny album Mielzky'ego i Persa, a tak naprawdę to po prostu kolejny studyjny przystanek ich znajomości.

W końcu 18 maja ubiegłego roku pojawiło się wydawnictwo I JEST TO MOŻLIWE mixtape, czyli wspólny projekt Mielona, Persa i Dwóch Sławów. Warto dodać – bardzo dobrze przyjęty projekt. Niby cypherowa atmosfera, kiwka fifka rap do piwka, a nagle wjeżdża utwór o takim wydźwięku, jak Mewa, gdzie Pers punktuje, że ten świat to świata atrapa i wszystkich dookoła zajmuje jak nie melanż, to wyższe raty, a Jarek pokazuje niezwykły kunszt w przejmującym pisaniu o tym, jak niewielki dystans dzieli katastrofy osobiste od klęsk globalnych, co stanowiło przecież o sile Dzisiaj nie możemy umrzeć – pisał na naszych łamach Marek Fall. Zresztą 2023 był w ogóle szalony dla Mielzky'ego, który nagle, po latach kariery, musiał tłumaczyć się, dlaczego nagrał taki a nie inny kawałek. Chodziło oczywiście o Malibu Barbie i generalnie udział Grubego w club2020.

Pierwszy pełnowymiarowy projekt nagrany jako duet

Mielzky i Pers przecinali się też przy UNDADASEA czy Fyrtlu, więc nikogo nie dziwi kolejny wspólny projekt, ale pierwszy pełnowymiarowy nagrany jako duet. Jak zapowiada wydawca, czyli 2020 label, to szesnaście premierowych utworów z muzyką Marcela oraz jedna produkcja od The Returners. I ten tytuł mówi w zasadzie wszystko, bo mamy tu czego dusza zapragnie - śmiech, płacz, upał i chłód, święto i codzienność. A przede wszystkim unikalny vibe, którego nie da wam żaden inny duet w polskim rapie. Tytuł? Do tańca i do różańca. I to chyba mówi wszystko o zapowiadanej zawartości wydawnictwa.

Do sieci trafił już klip ilustrujący numer Spokojnie bracie. A całego albumu posłuchacie 17 maja, czyli niemal dokładnie rok po premierze I JEST TO MOŻLIWE mixtape. Preorder do złapania tutaj.

Zobacz także:

Mielzky: śmieszkowie na baletach mają największy bajzel w bani. Każdy ma w sobie Robina Williamsa (ROZMOWA)

Czy Gruby Mielzky zdradził prawdziwy hip-hop?

Życie po Undadasea: Nadzia LOLO o solówce i kulisach zawieszenia Undy

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Współzałożyciel i senior editor newonce.net, współprowadzący „Bolesne Poranki” oraz „Plot Twist”. Najczęściej pisze o kinie, serialach i wszystkim, co znajduje się na przecięciu kultury masowej i spraw społecznych. Te absurdalne opisy na naszym fb to często jego sprawka.
Komentarze 0