Denzel Curry: uzależnienia, psychoterapia i cancel culture (ROZMOWA)

Zobacz również:Steez wraca z Audiencją do newonce.radio! My wybieramy nasze ulubione sample w trackach PRO8L3Mu
denzel curry wywiad interview zeltron melt my eyez see your future kendrick lamar cancel culture usa
fot. Filip Preis / gfx: Hubert Żuber

Na Melt My Eyez See Your Future Denzel Curry zdecydowanie zwolnił tempo. Po albumach o wysokim ładunku energetycznym – ZUU i UNLOCKED – przyszedł czas na moment refleksji. Artysta wziął sprawy w swoje ręce i poświęcił materiał głębokim przemyśleniom. This is a Zel Kurosawa film. Directed, written, and starred by one-and-only Zeltron.

Materiał oryginalnie ukazał się 6 czerwca 2022 roku.

W momencie premiery piątej płyty artysty z Florydy postawiliśmy z Cyrylem Rozwadowskim odważną tezę mówiącą, że Curry to obecnie najlepszy MC w grze. Kilka tygodni później, w wywiadzie dla XXL, potwierdził to sam zainteresowany. Nazywając siebie najlepszym żyjącym raperem jasno wskazał miejsce w hierarchii pozostałym artystom. Wiadomo, że to również kwestia gustu i muzycznych preferencji, ale na polu techniki, melodyjności, kompozycji i liryki Raven Miyagi zdecydowanie odjechał większości konkurencji.

Opcja na konwersację z jednym z najważniejszych raperów w grze? Podjarka. Backstory związane z wywiadem? Klasyka gatunku: dynamiczna sytuacja i wiele niewiadomych do samego końca. Ostatecznie, zamiast w przytulnej hotelowej przestrzeni, wylądowaliśmy w plastikowym baraku. Zaraz obok sceny, na której soundcheck robili wtedy Asthma i PlayThatBoiZay. W tych iście koszarowych warunkach udało się przeprowadzić pogłębioną gadkę z Denzelem, który okazał się nie tylko mega inteligentnym, ale też nieoceniającym i zwyczajnie normalnym ziomkiem.

Efektem półgodzinna rozmowa o cancel culture i cenzurowaniu humoru; o anime i archetypie samuraja w twórczości Curry’ego; o masowych strzelaninach w USA i wojnie w Ukrainie; o Kendricku Lamarze i Mr. Morale & The Big Steppers. A także o TikToku, zdrowiu psychicznym i autorytetach. Wyszło tak, że obaj mieliśmy quality time. Teraz czas na Was – odpalajcie wideosa!

Denzel Curry

Denzel Curry

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Redaktor naczelny newonce.net. W newonce.radio prowadzi publicystyczny „Status” i współprowadzi dwie inne: „Daj wariata” i „Strzałką chodzisz, spacją skaczesz”. Najbardziej jara go to, co odkrywcze i eksperymentalne – czy to w muzyce, czy w technologii, czy w gamingu.
Komentarze 0