Diuna pokonana. Mamy nowego niespodziewanego (?) lidera sprzedaży

Zobacz również:„Jackass” powraca! Pierwszy trailer nowego filmu to czyste szaleństwo
diuna.jpg
fot. kadr z filmu "Diuna"

W głowie się nie mieści 2 bije kolejne rekordy. Pod względem finansowym pokonuje nawet drugą odsłonę Diuny.

Mija zaledwie drugi tydzień od premiery sequela animacji Pixara z 2015, a ten zarobił już na świecie około 725 milionów dolarów, przy prawie 4 razy mniejszym budżecie. Diuna: Część Druga, która do tej pory była tegorocznym rekordzistą została w tyle, mając na koncie około 711 milionów. W głowie się nie mieści 2 się nie zatrzymuje i śmiało idzie po okrągły miliard dolarów profitu – pierwszy od czasu zeszłorocznej Barbie.

Tyle kasy? W głowie się nie mieści

Drugi tydzień w kinach przyniósł filmowi Pixara 100 milionów dolarów. Jest to absolutny rekord, jeśli chodzi o produkcje animowane. Wcześniej najlepszy wynik osiągnął Super Mario Bros. Film, który zarobił jednak o 8 milionów mniej. W głowie się nie mieści 2 pozycjonuje się na siódmym miejscu najlepszych sprzedaży w drugim tygodniu od premiery, obok takich gigantów jak Czarna Pantera, Jurassic World, czy Avengers: Koniec Gry.

W głowie się nie mieści 2 ma potencjał, żeby zostać najbardziej dochodową animacją Pixara w historii, obecnie tytuł ten należy do Iniemamocnych 2, którzy od 2018 roku zarobili około 1.2 miliarda dolarów.

Co do samej fabuły, druga część ukaże dalsze losy wkraczającej w nastoletniość Riley, która przez doświadczanie zmian i problemów poznaje sama siebie. Warto dodać, że wraz z dorastaniem bohaterki, w filmie pojawią się nowe emocje, z którymi będzie musiała sobie poradzić.

Sprawdź także:

Neon to nowe A24? Mało która firma ma takiego nosa do współczesnego kina

30 filmowych premier 2024 roku, na które najmocniej czekamy

Gwiazda Hollywood nakręciła film o Polsce. Zdjęcia powstawały m.in. w Lublinie i Radomiu

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz