Duże zmiany w SBM Label. Aż 5 raperów odchodzi z wytwórni

Zobacz również:Musical sci-fi. Kulisy trasy „Psycho Relations” Quebonafide (ROZMOWY)
Solar-Białas.jpg
Fot. Archiwum artystow: SBM Label

Kolejne roszady w SBM Label. Solar oficjalnie potwierdził, że z wytwórnią pożegnało się kilku raperów.

Dużo dzieje się wokół SBM Labelu. Zeszły tydzień upłynął pod znakiem konfliktu Białasa z Whitem 2115, który ostatecznie zakończył się właściwie po jednej rundzie. Panowie nie tyle, że się pogodzili, co po prostu uznali, że dalsze pranie brudów publicznie nie ma sensu. I przynajmniej od strony muzycznej zamknęli beef.

Teraz z kolei oficjalnie dowiedzieliśmy się o zmianach w wytwórni. W rozmowie z Daily Grind Solar ogłosił, że ze składem pożegnało się kilku raperów.

Kto odchodzi?

Przede wszystkim z labelu odszedł Janusz Walczuk, który w SBM wydał dwa albumy, z czego ten debiutancki pt. Janusz Walczuk osiągnął status złotej płyty. W ekipie nie ma również Kajtka i Bryana, czyli bohaterów jednej z edycji SBM Starter. To o tyle zaskakujące, że przez pewien czas mówiło się o ich wspólnym projekcie, który – według plotek – jest już skończony. Nawet jeśli okażą się one prawdziwe – wiemy, że nie wyda go już SBM.

Stosunkowo krótką przygodę z warszawską wytwórnią skończyli też Michał Anioł oraz Jacuś.

To wszystko oznacza, że duża część składu to w tym momencie gracze wyłonieni w ostatniej edycji Startera: Nicole, Nikoś, Młody Korden i Znowu Tony. Oprócz Solara, Białasa i Lanka towarzyszą im Kinny Zimmer, Fukaj, Szaran i bracia Kacperczyk.

Sprawdź także:

18 filmów i seriali postapo, które trzeba znać

Jak Belmondawg, Rogal DDL czy Kaz Bałagane zmienili język polskiego rapu

Czołówka sceny, 10 miast: przegląd hip-hopu na juwenaliach

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Jędrzej, choć częściej występuje jako Jj. Najlepiej opisuje go hasło: londyński sound, warszawski vibe. W Drugim Śniadaniu regularnie miesza polskie brzmienia z tym, co dzieje się na Wyspach, dorzucając również utwory z amerykańskiej nowej szkoły. Afrowave, drill, trap - słyszymy się!