Główny bohater „Rick and Morty” pojawi się w nowym sezonie gry Fortnite

Zobacz również:Za 10 dolarów zostaniesz bohaterem nowego sezonu Rick and Morty! Jak to zrobić?
Rick & Morty Fortnite
fot. materiały prasowe

Jedna z najpopularniejszych gier na świecie słynie z licznych crossoverów. Kolejną marką, która dołączy do uniwersum Fortnite’a, będzie Rick and Morty.

Wszystko na kilkanaście dni przed premierą piątego sezonu animacji Adult Swim. Rąbka tajemnicy uchylili kilkanaście godzin temu twórcy gry. Informację podano na Twitterze w dość oczywisty dla fanów sposób. W krótkim wideoklipie pojawił się znany z pierwszego sezonu Butter Bot, którego zadaniem było - jakżeby inaczej - serwowanie masła.

Dzisiaj, 8 czerwca, potwierdzono newsa: Rick Sanchez będzie grywalną postacią w siódmym sezonie ultrapopularnego battle royale’a. Jako że motywem przewodnim będzie inwazja obcych - nie powinno to specjalnie dziwić.

To nie pierwsze bliskie spotkanie animacji Rick and Morty ze światem gamingu. Wcześniej marka pojawiła się przy okazji promocji Death Stranding Hideo Kojimy czy podczas premiery PlayStation 5. Oprócz tego, bohaterowie otrzymali własny tytuł oparty na technologii VR: Rick and Morty Virtual Rick-Ality.

Przypomnijmy, że Fortnite to marka, która jako jedna z pierwszych tak ochoczo sięgnęła po różne ikony popkultury. O przykładach marketingowej siły i kreatywności pisaliśmy w tym tekście. Wystarczy wspomnieć o wirtualnych koncertach Travisa Scotta i Marshmello. Lub o grywalnych postaciach Neymara, Lary Croft, Batmana, Dwayne’a The Rocka Johnsona czy Lokiego. Jak widać, Epic Games nie zamierza zwalniać tempa i wciąż inwestuje w rozpoznawalne postaci.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.