„Jestem GOAT-em”. Kanye włącza się do beefu i zaczepia Kendricka oraz Drake’a

Zobacz również:Steez wraca z Audiencją do newonce.radio! My wybieramy nasze ulubione sample w trackach PRO8L3Mu

Kendrick Lamar zdissował J.Cole’a i Drake'a, a odpowiedział mu… Kanye. Beef na amerykańskiej scenie nabiera rumieńców.

Przez ostatnie dni tematem numer jeden na światowej scenie rapowej jest utwór Like That ze wspólnego projektu Future’a i Metro Boomina. Gościnnie słyszymy w nim Kendricka Lamara, który dosyć niespodziewanie w jednym z wersów atakuje Drake’a i J.Cole, rapując: I still got PTSD. Muthafuck, the big three n***a, it’s just big me. N***a, bum, what? I’m really like that.

W ten sposób K-Dot odpowiedział J.Cole’owi, który w singlu First Person Shooter nawinął: Love when they argue the hardest MC, is it K-Dot? Is it Abrey? We the big three like we started a league, but right now, I feel like Muhammad Ali – dając do zrozumienia, że świętą rapową trójcę tworzy właśnie z Drake’m i Kendrickiem. Jak widać, zdania na ten temat są podzielone...

Odpowiedź Kanye

J.Cole na razie nie odbił piłeczki, Drake z kolei napisał na swoich social mediach tajemniczą wiadomość: They rather go to war with me than admit they are their own worst enemy. Do beefu włączył się za to… Kanye.

Ye wrzucił na story wspólny kawałek z Kendrickiem No More Parties in LA. Jeśli jednak ktoś myśli, że to wyraz wsparcia dla K-Dota, to jest w błędzie. Chwilę później na jego Instagramie pojawił się post, w którym wyjaśnia swoje stanowisko w tym konflikcie. Everyone knows I washed Kendrick on No More Parties in LA – napisał, dodając: Everyone knows I washed Drake at the Free Hoover concert – nawiązując do eventu, podczas którego raperzy wspierali aresztowanego Larry'ego Hoovera.

Na tym jednak nie skończył, wymieniając różnież swoje zasługi pozamuzyczne. Everyone knows Lotta Demna Virgil Jerry Kim all worked for me – chodzi o Virgila Abloha, Jerrego Lorenzo (założyciel Fear of God), projektanta Kima Jonesa i Demnę Gvasalię, czyli dyrektora kreatywnego Balenciagi. Stwierdził też, że to dzięki niemu adidas na początku przyjął się w kulturze uliczno-rapowej, a potem przez tę kulturę został odrzucony, kiedy niemiecka firma zerwała z nim kontrakt.

Sprawdź także:

No i po przyjaźni. Kendrick Lamar zaczepia J.Cole’a i Drake’a

Vulture culture. Felieton o albumie Kanye’ego Westa i Ty Dolla $igna

Policja weszła do domu Puff Daddy'ego. Raperowi postawiono straszliwe zarzuty

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Jędrzej, choć częściej występuje jako Jj. Najlepiej opisuje go hasło: londyński sound, warszawski vibe. W Drugim Śniadaniu regularnie miesza polskie brzmienia z tym, co dzieje się na Wyspach, dorzucając również utwory z amerykańskiej nowej szkoły. Afrowave, drill, trap - słyszymy się!