Netflix zapowiada serial dokumentalny o „Synu Sama”. Trailer jest zabójczo mocny!

Zobacz również:Adam Sandler, Kevin Garnett, The Weeknd i... świetne recenzje. Na ten netflixowy film czekamy jak źli
David Berkowitz
fot. Robert R. McElroy/Getty Images

Zaczynamy upodabniać się do kobiety, zacierającej ręce z mema white people when there is a new documentary about a serial killer on Netflix, ale zwiastun Synowie Sama: Droga w mrok akurat daje ku temu powody. Nowe docuseries to powrót do historii Davida Berkowitza, który terroryzował Nowy Jork w połowie lat siedemdziesiątych...

- Gość miał naprawdę bałagan na strychu. Świadczyć o tym może m.in. to, że uważał labradora sąsiada za demona, który zmuszał go do popełnienia zbrodni. Demoniczny nie był z kolei sam Berkowitz: były pracownik pocztowy, pucułowaty chłopaczek, raczej wyjątkowo samotnicza postać. Podobno był naprawdę ciężkim lamusem. Kiedy został złapany, grzecznie przedstawił się policjantowi: Jestem Sam. David Berkowitz. Policjanci, którzy mieli okazję się z nim zetknąć, twierdzili potem, że spodziewali się potwora, a po przesłuchaniach było im już tylko żal tego typa. Nie zmienia to faktu, że kiedy wpadł na pomysł, by przemierzać Queens i Bronx z czterdziestką czwórką ukrytą w papierowej torbie i mordować kobiety, te dwie nowojorskie dzielnice niemal całkowicie się wyludniły - pisaliśmy o nim w artykule, poświęconym najsłynniejszym seryjnym mordercom w historii.

The Sons of Sam: A Descent Into Darkness ma przynieść jednak powien twist w tym powrocie do przeszłości. Reżyser Joshua Zeman koncentruje się na powracającej teorii, jakoby Synów Sama było więcej. Jej wyznawczynią jest choćby Maury Terry, autorka książki The Ultimate Evil.

Śledztwo w sprawie Berkowitza zostało otwarte ponownie w 1996 roku, ale nie przyniosło większych rezultatów. Co udało się ustalić twórcom nadchodzącego serialu dokumentalnego? Przekonamy się 5 maja.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.