Oki ogłasza nową płytę. Poznaliśmy datę premiery, ruszył preorder...

Zobacz również:To będzie dobra jesień dla polskiego rapu. Wybraliśmy najważniejsze premiery najbliższych miesięcy
Oki
Fot. @wojtekkoziara (Instagram: @spietadresiara)

Po dwóch latach Oki wraca z nowym albumem. Poznaliśmy datę premiery, do sieci wpadł pierwszy singiel, raper powoli odsłania też tajemniczą listę gości.

Dla wielu słuchaczy Oki był raperem zeszłego roku, mimo że nie wydał solowej płyty. Tracki Sprzedałem się czy Jeremy Sochan, który znalazł się na szczycie w zestawieniu najlepszych utworów według redakcji newonce, podbiły internet. Dużo mówiło się również o obecności Oskara na projekcie club2020, gdzie słyszymy go w między innymi Malibu Barbie i No Weź, czy w podwójnym singlu Sobla Sextape / MTW. Teraz jednak wreszcie przyszedł czas na konkretny projekt.

Choć krążek nadal owiany jest tajemnicą, dziś w nocy Oki odsłonił kilka kart. Poznaliśmy tytuł – ERA47, usłyszeliśmy też pierwszy singiel Woda Sodowa. To właśnie z niego dowiemy się, czego mniej więcej się spodziewać.

Muzykę robię z Miłoszem, Igorem, Szymonem, Filipem, Michałem, Jakubem i Matim i z Matim i z Matim i z Matim – rapuje Oki. Zgadujemy, że Miłosz to Otsochodzi, Igor to Young Igi, Szymon to Sobel, Filip to Taco Hemingway, Michał to Mata, a Jakub to Kuban. Mateusz na imię mają natomiast Guzior, Szpaku, Waima czy Żabson. Czy w ten sposób Oki odsłonił listę gości, czy to może po prostu propsy dla graczy, których szanuje?

W Wodzie Sodowej Oki nawiązuje też do konfliktu Bedoesa z Guziorem (Jestem osobną jednostką, lubię się z Guziorem, lubię z Bedoesem) oraz rapuje o Ostrym, którym od pewnego czasu jest skonfliktowany z młodymi raperami: Fani Ostrego będą przekonani, że nie widzieliśmy na oczy MPC.

Na stronie era47.com ruszył preorder. Premiera płyty już 7 czerwca.

Sprawdź także:

Wszystko gra. Wyczekiwany „club2020” to esencja współczesnego rapu

Fabryka Warhola. Relacja z sesji nagraniowej club2020 (EXCLUSIVE)

Czy Bonus RPK na dobre wyprowadził się z ulicy?

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Jędrzej, choć częściej występuje jako Jj. Najlepiej opisuje go hasło: londyński sound, warszawski vibe. W Drugim Śniadaniu regularnie miesza polskie brzmienia z tym, co dzieje się na Wyspach, dorzucając również utwory z amerykańskiej nowej szkoły. Afrowave, drill, trap - słyszymy się!