O.S.T.R. i Eldo ze wspólnym singlem. Jak podoba się „Sentymentalnie”?

Zobacz również:Musical sci-fi. Kulisy trasy „Psycho Relations” Quebonafide (ROZMOWY)
OSTR.jpg
fot. Anita Ostrowska

Pod koniec zeszłego roku chodziły poważne pogłoski o tym, że dwaj weterani nagrywają razem album. Tyle tylko, że ani jeden, ani drugi nigdy tego nie potwierdzili.

Zaczęło się od tego, że Eldo opublikował w sieci zdjęcie Ostrego w studiu, podpisując: pan producent przy pracy, pan raper słucha. Wystarczyło, żeby pojawiły się pogłoski o albumie kolaboracyjnym, zwłaszcza że na stories dorzucił jeszcze: Rapowe 'pod poduszkę’. Wystartowaliśmy z pracą. 2024.44.

Tyle że równie dobrze Ostry mógł robić beat na solowy album Eldo. Albo pracować nad ich wspólnym singlem – niekoniecznie robić zaraz całą płytę. To o tyle prawdopodobne, że faktycznie, wczoraj ukazał się ich pierwszy w historii wspólny numer. Kawałek Sentymentalnie jest o… sentymentach za dawnymi czasami, jak wskazuje tytuł.

Numer promuje drugą edycję łódzkiego 120 Rap Fest, który odbędzie się 20 kwietnia w tamtejszej Atlas Arenie. Dowodzona przez O.S.T.R.-a impreza jest dedykowana przede wszystkim klasycznemu polskiemu rapowi, choć pojawią się tam też młodsi wykonawcy – w tym roku to chociażby Sarius i Asster. Skład największej rapowej domówki uzupełnią: Molesta, Eldo, Peja/Slums Attack, Polska Wersja, DonGuralesko, JWP/BC, K.A.S.T.A. Skład, Pokahontaz i oczywiście sam gospodarz. Prowadzącym festiwal będzie CNE.

O.S.T.R. propsował Eldokę już jesienią, podczas trasy koncertowej promującej Diaporamę, kiedy na warszawskim koncercie nazwał Światła miasta Grammatika najcudowniejszą płytą w historii polskiego rapu.

Od ponad miesiąca jest już dostępny album Poczekaj, sprawdzę w telefonie; pierwsza płyta Ostrego, którą wydał we własnej wytwórni Tabasko Nagrania – to wydawnictwo, które współtworzył z LUCK7 i Młodym Olisadebe. Na oficjalne info o nowych solowych krążkach Eldo (byłby to powrót po ośmiu latach) i Ostrego musimy jeszcze poczekać.

Zobacz także:

10 polskich rap płyt, które sprezentowalibyśmy obcokrajowcowi nieznającemu tematu

Eldo: „Niebo nie jest limitem” (WYWIAD)

O.S.T.R. atakuje Matę: „Wszystko, co nagrał potem, jest do śmieci”

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz
Współzałożyciel i senior editor newonce.net, współprowadzący „Bolesne Poranki” oraz „Plot Twist”. Najczęściej pisze o kinie, serialach i wszystkim, co znajduje się na przecięciu kultury masowej i spraw społecznych. Te absurdalne opisy na naszym fb to często jego sprawka.
Komentarze 0