Pamiętacie sprawę dziewczyny, która weszła do hotelowej windy i... zniknęła? Netflix zrobił o niej serial

Zobacz również:Adam Sandler, Kevin Garnett, The Weeknd i... świetne recenzje. Na ten netflixowy film czekamy jak źli
elisa lam.jpg

Tajemnica śmierci Elisy Lam to jedna z najbardziej ponurych, nierozwikłanych dotąd zagadek. A takie historie to woda na młyn dla twórców true crimes.

Styczeń 2013. 22-letnia Kanadyjka, której rodzice pochodzą z Hong Kongu, postanowiła wyjechać na samotną podróż po zachodniej części Stanów Zjednoczonych. Jednym z przystanków na trasie Elisy Lam było Los Angeles, dokąd przyjechała 26 stycznia i zatrzymała się w historycznym, istniejącym od blisko stu lat hotelu Cecil. Choć codziennie kontaktowała się z rodzicami, po przybyciu do hotelu przestała to robić. Pod koniec miesiąca państwo Lam postanowili wyruszyć do Los Angeles, by na własną rękę poszukać córki. A 14 lutego lokalna policja opublikowała to przerażające wideo, które w parę dni poznał cały świat:

Elisa zachowywała się na nim jak opętana - to wchodziła, to wychodziła z windy, machała rękoma na korytarzu, zupełnie jakby rozmawiała z duchami. Nie wiadomo też, dlaczego drzwi, które normalnie powinny się zamykać, pozostawały otwarte. Również w lutym goście hotelu zaczęli masowo składać skargi na niskie ciśnienie oraz dziwny zapach wody. Kiedy jeden z pracowników Cecila wszedł na dach, żeby zbadać znajdujące się na nim cztery zbiorniki, w jednym z nich znalazł ciało Elisy. Co się stało? Dlaczego tam się znalazła? I o co chodzi z tajemniczym nagraniem z windy? Na te pytania postarają się odpowiedzieć twórcy serialu Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel, który już w lutym pojawi się na Netfliksie.

Twórcą serialu jest uznany dokumentalista Joe Berlinger, autor m.in. produkcji Rozmowy z mordercą. Taśmy Teda Bundy'ego. Ale, ale - nie spodziewajcie się, że będzie opowiadał tylko o Elisie. Tym, co najbardziej zainteresowało Berlingera w całej historii, jest... sam hotel Cecil. Miejsce, które od lat uchodzi za przeklęte. Zatrzymywali się tam seryjni mordercy Richard Ramirez i Jack Unterweger, znane są też historie samobójców, którzy kończyli z życiem właśnie w jego murach. Jeden z nich, wyskakując z hotelowego okna, spadł na przechodnia, zabijając go na miejscu.

cecil.jpg
Mark Ralston/Afp/Getty Images

Spodziewajcie się zatem serialu true crime innego niż wszystkie, bardziej złożonego i wielowątkowego. Czy ciekawszego? Oby. Premiera - 10 lutego. Przeczytajcie też zestawienie naszych ulubionych netfliksowych seriali z tego gatunku.

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.
Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij, żeby widzieć więcej podobnych w swoim feedzie.