Talent show dla raperów w Polsce? Netflix zaskakuje!

Zobacz również:"Elegia dla bidoków", czyli jak Hollywood wyobraża sobie wyborców Trumpa (RECENZJA)
Rhythm + flow Cardi B
Eddy Chen/Netflix

Nowa Fala Rapu powstanie na bazie programu Rhythm + Flow, gdzie w jury zasiedli Cardi B, Chance the Rapper i T.I. Nie trzeba jednak szukać aż tak daleko. U nas były przecież dwie edycje konkursu Żywyrap! z Wdową, Bilonem i Peją.

„Nowa Fala Rapu” to muzyczne talent show w serwisie Netflix, prowadzone przez czołówkę artystów z branży, gotowych odkryć nową gwiazdę rapu. W programie wezmą udział uczestnicy z całego kraju, którzy są głodni sukcesu i gotowi udowodnić, że mają wszystko, co potrzebne, aby zdobyć główną nagrodę pieniężną oraz tytuł najnowszej gwiazdy rapu w Polsce. „Nowa Fala Rapu” to polska edycja programu „Rhythm + Flow”, który podbił serca widzów nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także został entuzjastycznie przyjęty w innych krajach, takich jak Francja, a niedawno również Włochy – czytamy w informacji prasowej.

Zwycięzcą pierwszej edycji Rhythm + Flow w USA był D Smoke, który – fun fact – pojawił się ostatnio na płycie Kamasiego Washingtona. Na początku roku Netflix ogłosił, że rapowy talent show doczeka się kontynuacji. Tym razem z DJ-em Khaledem, Ludacrisem i Latto w charakterze arbitrów.

W takiej Francji drugi sezon programu pod tytułem Nouvelle École już był. Wyemitowano go w maju ubiegłego roku. Wygrał Yuz Boy. W pierwszej edycji triumfował natomiast Fresh, który zyskał niemałą popularność. Jego numer Chop wykręcił ponad 40 milionów wyświetleń na YouTube.

Jak z tym będzie u nas? Nie mamy na razie zbyt wielu informacji. Nie jest znany choćby skład jury. Ale w środę ruszył casting. Wszystkie szczegóły dotyczące zgłoszeń znajdziecie tu.

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz