Wiadomość, na którą czekaliśmy: piąty sezon „Ricka i Morty'ego” już niedługo!

Zobacz również:W mordę jeża! „Świat według Kiepskich” ma zejść z anteny po 23 latach
rick i morty.jpg

Na nowe 10 odcinków serii poczekamy niespełna kwartał. Produkcja zadebiutuje 20 czerwca.

Ten dzień będzie równocześnie obchodzony jako tzw. Rick and Morty Day - stacja Adult Swim, która ogłosiła piąty sezon animacji, wzbogaci ramówkę wieloma materiałami zakulisowymi i ciekawostkami dla fanów serii. Będzie można je zobaczyć także na kanałach social mediowych.

Ależ się cieszymy! Rick i Morty to jeden z najfajniejszych seriali w historii telewizji. Justin Roiland i Dan Harmon tchnęli drugie życie w formułę adult animation, łącząc scenopisarską woltyżerkę pełną popkulturowych nawiązań z programem popularnonaukowym na najwyższym poziomie trudności. Międzywymiarowe przygody szalonego naukowca i jego wnuka-niezguły pokazują, w jak niewiarygodnych rejestrach potrafi działać ludzki umysł - pisaliśmy w naszym podsumowaniu 50 naszych ulubionych seriali wszech czasów, plasując animację na 6. miejscu zestawienia. Tu z kolei wybraliśmy pięć odcinków, które warto odświeżyć sobie przed premierą 5. sezonu. Sezonu, na który musieliśmy trochę poczekać - produkcję opóźniła pandemia koronawirusa - ale w końcu dostaniemy ją na start lata.

Dan Harmon przyznał zresztą podczas festiwalu South by Southwest, że pandemia nieco wymusiła nad nim zmianę pracy nad kolejnymi odcinkami - teraz musieli działać bardziej zespołowo. Jak to się przełoży na gotowy produkt? Nie mamy wątpliwości, że będzie zajebiście. Jak zawsze.

Co myślisz o tym artykule?

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.