„Metroverse”: znany producent zostanie superbohaterem w nowym komiksie

Zobacz również:50 najbardziej ikonicznych bitów w historii rapu, część 4
Metroverse
Fot. okladka komiksu Metroverse, zrodlo: metroverse.media

Metro Boomin spełnia marzenie z dzieciństwa i rusza z własną serią komiksów.

Utalentowany artysta o nadludzkich mocach walczący ze złoczyńcą, który zagraża światowej sztuce – o tym opowie komiks stworzony przez Metro Boomina. Pierwsza część The Metroverse trafi do czytelników już 14 czerwca.

W The Rise – bo taki tytuł nosi wprowadzenie do świata Metro – nikczemny potentat medialny The Suit próbuje zmonopolizować sztukę, czego ofiarą pada sam Metro, w komiksie przedstawiony jako artysta z nadludzką siłą i szybkością. Kiedy bohater dowiaduje się o planie pozbawienia twórców samodzielności, podejmuje walkę ze złoczyńcą w obronie wolności artystycznej.

Ilustracjami do komiksu zajął się Vasilis Lolos, który w przeszłości współpracował między innymi z Marvelem.

Od zawsze w komiksach

Tematyka komiksowa – superbohaterowie, czarne charaktery i moce nie z tej Ziemi – często przewijały się w muzyce Metro. Wystarczy powiedzieć, że jego dotychczasowe dwa producenckie krążki nazywały się odpowiednio: Not All Heroes Wear Capes i Heroes & Villains. Promowały je z kolei single takie jak Superhero z Futurem i Chrisem Brownem czy Creepin’ z The Weekendem i 21 Savage. Kolejny album ma dopiąć tę komiksową trylogię, jednak na razie nie wiemy o nim za dużo…

Na tym romans Metro ze światem superbohaterów się nie kończy. Producent pracował również nad ścieżką dźwiękową do zeszłorocznego Spider-Man: Poprzez multiwersum. Producent pojawił się nawet w jednej scenie filmu, słownie konfrontując się ze Spider-Manem.

Nie pierwszy, nie ostatni

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy artysta muzyczny próbuje swoich sił w tworzeniu komiksów. W 2009 roku Eminem nawiązał współpracę z Marvelem i XXL Magazine, tworząc opowieść o raperze, który u boku Punishera stawia czoło złoczyńcom. Z kolei w Polsce do świata komiksu wszedł Quebonafide.

Sprawdź także:

Chief Keef a sprawa polska. Opowiadają: Benito, Gicik, CRANK ALL

Dokument Lego o Pharrellu?! Mamy zwiastun, a w nim m.in. Kendricka i Jaya-Z

Neon to nowe A24? Mało która firma ma takiego nosa do współczesnego kina

Cześć! Daj znaka, co sądzisz o tym artykule!

Staramy się tworzyć coraz lepsze treści. Twoja opinia będzie dla nas bardzo pomocna.

Podziel się lub zapisz