Co słychać w premierach? Wyczekiwane debiuty, rapowe bogactwo i pochwała truskulu

Zobacz również:Jutro Freddie Gibbs i The Alchemist wypuszczą album Alfredo. Mamy już pierwszy singiel!
Benny the Butcher
fot. Johnny Nunez/WireImage

Przedostatni weekend marca dostarczył przytłaczającej ilości nowej muzyki. Spora część to rejony rapowe, co nie umknęło naszej uwadze.

Tradycją jest, że w każdy piątek wrzucamy wam skrótowy przelot przez najważniejsze i najciekawsze płytowe premiery. W ubiegłym tygodniu było nieco słabiej, ale jak wiadomo - co się odwlecze. I tak 19 marca obrodził w różnorodne albumy. Sporo klasycznego, truskulowego rapu, ale podanego we współczesnej świeżej formie. Do tego EP-ka od współpracownika Franka Oceana, nowość od Lany Del Rey i dużo hip-hopowej czilerki.

Zacznijmy od naszych ulubieńców z Buffalo, czyli ekipy Griselda. Jeden z czołowych jej przedstawicieli, Benny the Butcher, wypuścił właśnie follow-up do albumu z 2019 roku. Druga część The Plugs I Met to LP nagrany wspólnie z Harrym Freudem, na którym gościnnie pojawiają się m.in. French Montana, 2 Chainz i Fat Joe. A jak przesłuchacie Benny’ego to odpalcie sobie wspólny materiał Guapdada 4000 i !Ilminda - 1176.

W podobnych, oldskulowych i zadymionych klimatach poruszaja się Pink Siifu i Fly Anakin, którzy uzupełniają ubiegłoroczny album FlySiifu’s EP-ką $mokebreak, na które znalazło się aż 10 premierowych tracków. Na featuringach m.in. Yungmorpheus, MAVI i Koncept Jack$on. A jeśli siedzą wam takie klimaty, to koniecznie zbadajcie nowy materiał Adé Hakima - Everything I Am And Will Be.

Guapdad 4000

Guapdad 4000

Niedawno pisaliśmy też, jak zbawienny wpływ na nasz nastrój mają low key opowieści Koty the Frienda. Niezależny raper, który zbudował wokół siebie imponujący fanbase i zaraża wszystkich dookoła pozytywnym wajbem, wypuścił wspólny krążek z Statikiem Selektah. To Kill a Sunrise wisi już na streamingach, wiecie, co z tym zrobić!

Kobieca dywizja również zaprezentowała się w tym tygodniu z mocnej strony. Z Laną Del Rey wiele osób ma relację typu love/hate, ale nie da się pominąć faktu, że każdy nowy album Amerykanki odbija się szerokim echem. Podobnie ma się sprawa z Chemtrails Over Country Club, siódmym wydawnictwem songwriterki, na którym udzielają się m.in. Weyes Blood i Joni Mitchell. Z kolei fani reggaetonu, dancehallu i baile funku będą zadowoleni premierą od Bad Gyal, która zachwyciła świat debiutem i sofomorem, a teraz wraca z EP-ką Warm Up. Marzec nie dostarczył nam zbyt wiele słońca, ale tutaj go nie zabrakło. Na koniec r’n’b, soul i rap w wykonaniu Joyce Wrice, która na oficjalnym długogrającym debiucie zebrała imponujący skład. Kaytranada, Freddie Gibbs, Westside Gunn i Masego to tylko niektórzy z nich.

A dla tych, którzy poszukują nieco eksperymentów z bitami i elektroniką - nowy minialbum Vegyna, o którym pisaliśmy niedawno, że to jedna z naszych ulubionych otwartych głów w muzyce. Like a Good Old Friend to esencja tego, co ulubieniec Jamesa Blake i Franka Oceana ma w zanadrzu. Na koniec szybka rewizja singlowych premier: PRO8L3M, J Balvin, Kali Uchis, Chuky73 i Eladio Carrion, WRR, JAE5 ze Skeptą i Remą, a do tego Saba z podwójnym utworem i klipem. I pyk!

Lana Del Rey

Lana Del Rey

Podziel się lub zapisz
Różne pokolenia, ta sama zajawka. Piszemy dla was o wszystkich odcieniach popkultury. Robimy to dobrze.