Pikselowe brzmienie: ewolucja gamingowych soundtracków (RANKING)

Zobacz również:Nie tylko PC, Xbox i Playstation. Oto najciekawsze gry, w które pogracie na smartfonach
materiały newonce
materiały newonce

Nie trzeba już chyba debatować o tym, że gry wideo są gałęzią sztuki. Warto jednak – zupełnie osobno – przyjrzeć się dźwiękom, które stanowią ich integralną część.

Ogólnie pojęty gameplay zawsze był, i zawsze będzie, najważniejszą częścią gry wideo. W końcu nie będziemy bez końca grać w coś, co jest nudne, nieintuicyjne lub kompletnie zepsute. Często pomijanym substratem w całym tym równaniu jest warstwa muzyczna, która wtapia się płynnie w całościowe doznanie. Repetytywny do bólu soundtrack potrafi być czynnikiem, który może przyspieszyć ból głowy i znudzenie danym doświadczeniem. Czujnie dobrane dźwięki potrafią z kolei wynieść całość na zupełnie nowy poziom.

Podziel się lub zapisz
W muzycznym świecie szuka ciekawych dźwięków, ale też wyróżniających się idei – niezależnie od gatunku. Bo najważniejszy jest dla niego ludzki aspekt sztuki. Zajmuje się także kulturą internetu i zajawkami, które można określić jako nerdowskie. Wcześniej jego teksty publikowały m.in. „Aktivist”, „K Mag”, Poptown czy „Art & Business”.
Komentarze 0
newonce.radio - Wciśnij play

newonce.radio

Wciśnij play