W ostatnim czasie największe kinowe i serialowe hity poruszają ten sam temat. Portretują intrygi multimilionerów. Warto przyjrzeć się, jak szydera z bogaczy zdominowała popkulturę.
Jak ostatni stali się pierwszymi.
To, że Malik Montana podbija nagłówki prasowe, mimo że od 3 lat nie nagrał płyty, nie znaczy wyłącznie, że jest kontrowersyjny. Jak udaje mu się to osiągnąć?
Karol Wiśniewski jawi się czołowym biznesmenem ery YouTube’a. Czy, powstałe na gruzach Ekipy, GenZie można uznać za udany projekt?
Kończący się właśnie rok zmienił nas diametralnie. Jakie zjawiska i trendy zapadły nam w pamięć?
Dziwny Pan ze Stocka już doczekał się produkcji o sobie. Kto następny?
Niedawno wykorzystywano ten termin jako obelgę na politycznych oponentów. Dziś – za sprawą m.in. duetu tancerskiego z Polski – to nazwa jednego z gorętszych trendów na TikToku.
Skoro moda powtarza się co 20 lat, to czy najbardziej „out” jest to, co było dekadę temu?
Respondenci deklarują, że uwielbiają schaboszczaka. Ale zjedzenie go na mieście w stolicy jest coraz trudniejsze.
Popularne osoby okazują się toksyczne? To wiemy. Ale Nitro najpierw był toksyczny, a potem popularny. Wiemy, co mówi o social media kariera Sergiusza Górskiego, ale czy banowanie to sygnał zmiany?
Kukon jeszcze dwa lata temu śmigał w klipach na sportowo, lecz nie awangardowo. Dziś prezentuje się jak model Balenciagi. Ale przykładów podobnych ruchów na naszej scenie jest mnóstwo.
Polski rap zaczynał od pustych garnków, ale w końcu na pełnej wjechał w strefę gastro. Dziś przechwałki kulinarne to flex równie efektowny jak jeżdżenie po dzielnicy cadillakiem.
Choć uwielbiają go media wielkomiejskie, przekonał do siebie też małomiasteczkowych. Jak to się stało?
Kto usłyszy „Last Christmas”, ten przegrywa.
Skoczek-przegryw jest gwiazdą, fiński mistrz skoków był piosenkarzem. A wyczyny jednego zawodnika z Wisły śledziło niemal 3/4 jego rodaków. Jakim cudem niszowa dyscyplina sportowa zrodziła tak wiel...
Dlaczego internet pokochał Orangutana?
Choć masowe czerpanie inspiracji z obcych języków to relatywnie nowe zjawisko, urosło już do tego stopnia, że ciężko przejść obok niego obojętnie.
Kerfuś jako obiekt seksualnych fantazji nie powinien specjalnie oburzać. To tylko kolejne, zabawne sieciowe zjawisko, które – choć szybko zniknie – jest przejawem tego w jak twórczych czasach żyjemy.
Internetowy fejm jest dziś powszechnie dostępny. Ludzi z setkami tysięcy obserwatorów można liczyć w milionach. Jak bardzo zjawisko to zmieniło definicję popularności?
Ma wszystko, czego potrzeba raperowi, aby wrócić na scenę. Memiczny potencjał, gangsterski background i sprzyjające trendy na TikToku.
Realizm, vibe lat 90., niezła gra aktorska i zebry biegnące ulicami Wrocławia. Wygląda na to, że nowy polski serial Netfliksa zapisze się w historii rodzimego kina gatunkowego.
Halko, kutos, psipsi, cieść. Mordziaty, rapy, szczały. EBE EBE i wEkend. Klatówa i osiedlówa. Jak rap zmieniał język polski.
Polska zawsze fenomenami stała. Piłsudski wywoływał duchy, na działkach objawiała się Maryja, a lata 90. karmiły popkulturę historiami o kosmitach. Co zostało z tego dzisiaj?